Kırışıkların en büyük düşmanı

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 13 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kırışıkların düşmanı
  Kırışıkların en büyük düşmanı uyku
  Kırışıklıkların giderilmesi için gerekli önlemler


  Uykuyu atladığınız zamanlarda, deriniz strese girer ve en güçlü iyileşme süreçlerinden birini kaçırır.
  İşte size yatağınızın ambalajındaki herhangi bir şeyden çok daha iyi bir kırışık önleyici olduğunu kanıtlayacak öneriler.


  Derimiz, serbest radikalleri yok etmek için uykunun her aşamasına ihtiyaç duyar ,ama hormon seviyelerinin tavan yaptığı ve hücrelerin yenilendiği aşama delta aşamasıdır.

  Kortizol seviyesini düşürür. Kortizol, erken yaşlanmaya sebep olan ve bizi hipertansiyon gibi hastalıklara karşı daha korunmasız kılan bir hormondur. Ve maalesef vücudumuz uykusuz kaldığında bu hormondan büyük miktarda üretir. Bir iki gece zararsız olduğu halde periyodik olarak uykusuzluk çeken kadınlar daha çabuk kırışmaktadır.

  Kilo kaybı Gerekli olandan sadece 3 saat az uyumak bile vücudun açlık mekanizmasını tetikleyen ghrelin seviyesini yükseltir. Ve sonuçta karbonhidrat aşererek uyanırsınız.

  Güzellik rutinlerinizi maksimuma çıkarır Uyurken deri ısısı da yükselir ki bu da gün içinde güzelliğiniz için uygulayacağınız çeşitli uygulamaların etkisini çoğaltır.

  Makyajı atlayın Şişlikler genlere bağlansa da gözaltı morlukları genellikle uykusuzluktan kaynaklanır, kimi ince ve narin kılcal damarlardan sızan kan yüzünden. Kapatıcı kullanabilirsiniz ama uykunuzu aldığınızda gerçekten kapatıcıya ihtiyaç duyup duymadığınızı düşünün.

  [​IMG]