Kiracı Tahliye Davası Ne Kadar Sürer

'Sosyal Konular' forumunda zamaneanne tarafından 7 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kiracı Tahliye Davaları Süresi Nedir


  Kiracı tahliye davalarının süresi bulunulan yerdeki mahkemelerin iş yoğunluğuna göre değişir. Genelde açılan davalar 3 ay ile 1 yıl arasındaki süre zarfında sonlanır.

  Tahliye yönündeki mahkeme kararının kiracı tarafından temyiz edilmesi kural olarak tahliyeye durdurmaz. Yani, tahliye kararını mahkemeden aldıktan sonra icra etmeniz mümkündür. Tahliyenin durdurulması için kiracının teminat yatırması ve diğer yasal yükümlülükleri yerine getirmesi zorunludur.
   
 2. En sevmediğim davalardan biridir kiracı ev sahibi konuları ve sıkça yaşanmakta ülkemizde
  teşekkürler
   
 3. yak

  yak

  bu düpedüz evsahibinin sinir kırizi geçirmesine yol açan kanunun bir an önce düzeltilmesi lazım kiracı kira ödemiyor 100000-200000tl lik evde bedava oturuyor ondan sonra evsahibi hem kira alamıyor hemde kiracıyı çıkarmak için para ve zaman harcıyor kiracı kirayı ödemediği gibi elektirik su aydat ödemiyor kiracının yaşam hakkı alınamaz diyor kanun ya evsahibinin yaşam hakkı ne olcak onun çoluğu çocuğu ne olacak kanun onların hakkını neden savunmuyor sahtekar evsahibi yok sahtekar kiracı var kirasını ve diğer borçlarını ödeyen kiracıyı evsahibi neden çıkarmaya çalışsınki benim kiracımın adı fahriye çan 5454531434 bu numara ararsa kimse ev değil tuvaletini bile vermesin devlet ayıp ediyor haklı haksızı ayır edemiyor kiracı ödemiyorsa neden niçin sorusunu sor evsahibini tatmin edrse 2.3 ay otursun ama yok ikna edemesse çıksın gitsin evsahibinin çoluğu çocuğu sefil olmasın ayıptır ayıp
   
Yükleniyor...