"Kim iyi oynarsa formayı o alır"

'Spor Gündemi' forumunda cCasT tarafından 27 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Yeni sezon hazırlıkları için Avusturya'da bulunan Beşiktaş futbol takımının kaptanı İbrahim Üzülmez, kampta yaptıkları ilk çalışmanın ardından basına yaptığı açıklamada, Tüm futbolcuların formayı kapmak için mücadele ettiğini söyledi.

  Teknik direktör Schuster’in göreve yeni başladığı için kimseyi tanımadığını ve her şeyin sıfırdan başladığını ifade eden Üzülmez, Gerek burada gerekse İstanbul’da hocamız bizi yoğun bir tempo ile çalıştırıyor. Zaman zaman zorlandığımız anlar oluyor, ama kimse bu durumdan şikayetçi değil. Kim iyi oynarsa formayı o alır" diye konuştu.

  Kaptan İbrahim Üzülmez, bir soru üzerine Beşiktaş’ın UEFA kupasındaki hedefinin final olduğunu belirterek, inşallah önümüzdeki sezonda hem Türkiye hem de Avrupa kupa şampiyonluğunu Türkiye’ye getiririz dedi.

  Türkiye’deki yabancı futbolcu sayısına ilişkin, "Avrupa’da rekabet içinde olmak isteniyorsa bunun serbest bırakılması gerektiğini" savunan kaptan Üzülmez, "Yabancı sayısının 10, 12 veya 14 olabileceğini" söyledi.

  Kaptan Üzülmez, Türkiye’de de çok güzel kamp yapılacak yerler bulunduğunu ifade ederek, futbol takımları arasında yurt dışında kamp yapmanın alışkanlık olduğunu belirtti.

  Antrenmanlarda kameraların sürekli takımın yeni transferi Ricardo Quaresma’ya odaklandığı ve bunun takımın diğer oyuncuları arasında rahatsızlık yaratıp yaratmadığı yolundaki bir soruya ise kaptan Üzülmez, "Quaresma çok önemli bir oyuncu, çok önemli takımlarda oynadı. Kendisine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ona gösterilen yoğun ilgi ne beni ne de takım arkadaşlarımı rahatsız etmiyor" yanıtını verdi.

  Beşiktaş’ta 11 yıldan beri futbol oynadığını anlatan İbrahim Üzülmez, bir soru üzerine kendisi için "bir yaş sınırı koymadığını" belirterek, "Bu işi yaptığım sürece en iyi şekilde yapmak zorundayım. 11 yıldan beri sevdiğim bir camiada çalışıyorum. Bu camiayı çok sevdiğim için her gelen hocanın gözüne girebilmek için çok çalışıyorum. İnşallah bundan sonra da Beşiktaş camiasına daha çok faydalı olacağım" diye konuştu.
   


Similar Threads: oynarsa formayı
Forum Başlık Tarih
Spor Gündemi Fenerbahçede Kim Hangi Formayı Giyecek? 30 Ocak 2013
Spor Gündemi Fenerbahçede Emre Kaç Numaralı Formayı Giyecek? 30 Ocak 2013
Spor Gündemi Drogba Kaç Numaralı Formayı Giyecek? 29 Ocak 2013