Kilolu Kadınlar Zekiymiş

'Haberler' forumunda Blue tarafından 13 Şubat 2009 tarihinde açılan konu 1. [​IMG]
  İsveç'te yapılan bir araştırma, ortalamanın biraz üzerindeki bir kilonun, kadınların aynı anda birkaç işi daha iyi yapabilmesine ve daha zeki olmasına yardımcı olduğunu ortaya çıkardı.

  İsveç'in dünyaca ünlü araştırma merkezlerinden birisi olan Karolinska Enstitüsü'nce yapılan araştırmada, biraz fazla kilosu olan kadınların vücutlarının daha fazla östrojen hormonu salgıladıkları ve bunun da beyin fonksiyonlarını pozitif yönde etkilediği ortaya konuldu. Araştırmayı yürütenlerden Petra Thilers, bu konuda basına bilgilendirmede bulunurken, araştırmanın amacının "cinsellik hormonlarının beyin fonksiyonlarını nasıl etkilediğini tespiti" olduğunu kaydetti.

  On yıllık bir dönem içerisinde 40 ila 66 yaş arasındaki 301 kadını takip ettiklerini söyleyen Thilers, Expressen isimli gazeteye; bu kadınların hormon seviyelerinin düzenli olarak ölçüldüğünü ve ona göre değişik testler yapıldığını aktardı. Buna bağlı olarak beyin ve hafıza kapasitesindeki değişiklikleri de incelediklerini dile getiren araştırmacı Thilers, kadınlardaki kilonun beyin üzerindeki bu pozitif etkisini gözlemlediklerini ifade etti. Thilers ayrıca bu fazla kilonun özellikle orta yaşa geçiş aşamasında yardımcı ve faydalı etkilerinin olduğunu ve beyni koruduğu iddia etti.

  Bu tespite rağmen, İsveçli araştırmacı Thilers, şöyle bir uyarıda bulunmayı da ihmal etmiyor: "Buna rağmen kimseye fazla kilolu olmasını tavsiye edemem. Çünkü fazla kilonun sağlığa birçok negatif etkileri var."
    2. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  İlginç..:f20: Ama yani şimdi bu zayıf bayanların zeki olmadığı anlamına gelmez ki dimi..:f106: Teşekkürler Blueemm ..
    3. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  Kilolu bayanların yüzlerinin pürüzsüz ve güzel olduğunu biliyorum ama zayıflardan daha akıllı olduklarını bilmiyodum. :f40: Ne diyelim bilim öyle diyorsa öyledir :f20:
    4. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  :f30::f196::f30:
    5. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  :f30::f30:
    6. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  Hayatım bu konuyu senin attığına inanamıyorum, Cin Ali serisinin bayan kahramanı olarak nasıl yaparsın böyle bir hatayı :f30: :f30: :f30:
    7. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  Yok efendim kilolu kadınlar zekiymiş,yok şöyleleri böyleymiş;yok şöyle erkekler böyleymiş ; bu durumlarda iyice geyik haline geldi.
    8. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  :f106::f106:
  Hiçde bile nerden çıkartmışlar böyle bi şeyi ben hiç klolu ve zeki kadın bir anda görmedim nedenkine :f30::f30:
    9. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  bence bu kilolu kadınların kendilerini avunduğu birşeyy
    10. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  Neden bu kadar kızdın anlamadım bu araştırmayı ben yapmadım ki :f20:
    11. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  valla bencede kendilerini avutuyorlar;)
    12. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  Bu araştırmayı yapanların zekasını ölçmek lazım bence..
    13. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  Kilonun zekayla örtüştüğünü de ilk kez duyuyorum.Buna saçı uzun aklı kısayı da eklersek(ne alakaysa:))) bu tür araştırmalara inanamıyorum açıkçası.:f196:
    14. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  Kilolu erkekler de zeki oluyormu acaba? :D
    15. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  Dark sen bu konuya çok takılmışsın dün gece de gördük bence dene de gör bakalım ne kadar zeki olabiliyorsun :f106::f106:
    16. Cevap: Kilolu Kadınlar Zekiymiş

  chemist abiii süper söledin tebrik ederim :) :)