Kilo Vermenin ve Almanın En İyi Yolu Nedir?

'Sağlık Rehberi' forumunda alemşah tarafından 12 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kilo Vermenin En İyi Yolu Nedir?

  Kaç kilo olduğunuzla pek fazla ilgilenmemelisiniz. Esas ilgilenmeniz gereken bu kiloların ne kadarının yağ olduğudur. Spor yaparak kilo vermek istediğinizde, kilo kaybınız kas ve su kaybederek olmamalı ve aldığınız toplam kalori verdiğiniz kaloriden daha az olmalıdır. Bunun en verimli ve kalıcı yolu, günlük yaşamınızın bir parçası haline gelecek olan şu üç adımdan geçmektedir.

  Bir aerobik çalışma programına başlayın:

  Bu yapmaktan hoşlandığınız bir aktivite olmalıdır. Bunun mutlaka bir spor tesisinde bir aerobik gurubuna katılma olması gerekmez. Yürüyüş, bisiklet, yüzme, paten, dans, ip atlama v.b. bunun yerini tutabilir. Kalp atım frekansını arttırabilecek ve faydalı egzersiz sınırında (en az 12 dakika) tutabilecek herhangi bir aktivite de olabilir. Bu çalışmada süre ne kadar uzun olursa o kadar çok fayda sağlarsınız.

  Yediklerinizi değiştiriniz:

  Daha çok, meyve, sebze, tavuk eti, pirinç, patates yemeniz daha uygun olur.

  1 gr. yağ = 9 kaloridir, 1 gr. karbonhidrat ya da protein = 4 kaloridir. Bazı yiyecekler için yapılan “% 95 YAĞSIZ sloganı sizi şaşırtmasın, kalorinin ne kadarının yağdan geldiğine dikkat ediniz. 120 kalorilik bir gıda maddesinin az kalorili olduğu düşünülebilir ama 9 gr. yağ, 5 gr. protein ve 5 gr. karbonhidrat içeriyorsa, bu ürünün % 70'inin yağ olduğu anlamına gelir.

  Ayrıca gün boyunca küçük miktarlarda ve sıkça alınan öğünler, metabolizmayı hızlandırarak “Açlığa Mahkumluk duygusunu ortadan kaldıracaktır.

  Direnç antrenmanı:

  Kaslarınızın belirli programlarla çalıştırılarak hem form ve hem de kuvvet kazanmaları, size aynı zamanda günlük yakmanız gereken kalorinin vücut tarafından daha çabuk ve kolay yakılmasını sağlar. Bu amaçla düzenlenen “Vücut Geliştirme ve “Fitness programları, sizi amacınıza ulaştıran en bilimsel ve sağlıklı yoldur.

  Kilo Almanın En İyi Yolu Nedir?

  Kilo vermek kadar, kilo almak da pek çok insanın amacıdır.
  Kilo almak için harcadığınızdan daha çok kalori almalısınız. Bunu en iyi yapmanın ve kiloyu kas olarak korumanın yolu, bilimsel esaslara göre hazırlanmış bir “Vücut Geliştirme programına başlamaktan geçer. Ancak bu şekilde artan ağırlığınızın “YAĞ değil “KAS olmasını sağlayabilirsiniz. Beslenirken de kalori alımını yavaşça arttırıp, ilave birkaç öğünle gıda alımınızı takviye etmelisiniz. Bu amaç için üretilmiş kilo kazandırıcı doğal gıda maddelerini de (karbonhidrat ürünleri) kullanabilirsiniz. Yediklerinizin yağ değil, protein ve karbonhidrat olduğundan emin olmalısınız. Kendinize zaman tanıyınız, eğer, yılda 5 - 8 kg. lık kas dokusu kazanabilirseniz bu iyi bir sonuç demektir.

  alıntı
    2. Cevap: Kilo Vermenin ve Almanın En İyi Yolu Nedir?

  Kimi kilo almak ister kimi kilo vermek ister :)

  Bu arada bahçene uzun zamandır uğramamıştım.Kırmızı araba almışsın :f40: yıldızlarını parlattım :f40:
    3. Cevap: Kilo Vermenin ve Almanın En İyi Yolu Nedir?

  kırmızı traktör o
  :))) ama artık yok aldılar elimden:))
    4. Cevap: Kilo Vermenin ve Almanın En İyi Yolu Nedir?

  :(ne yapsam ne yesem yok olmuyo. Ne kas ne yağ