Kilo vermek için zayıflama hapları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda ZeuS tarafından 30 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kilo verme hapları,
  Kilo vermek için bitkisel haplar,
  Kilo vermek için kullanılan zayıflama hapları
  [​IMG]

  Kilo vermek için hap kullanmadan önce bilinmesi gerekenler;
  Dünyanın en iyi zayıflatan ilacını getirseniz beslenme alışkanlığınızı değiştirmediğiniz sürece zayıflayamazsınız. Eğer zayıflama olayı çeşitli haplar ile olsaydı dünyada obezler olmazdı.

  Bu temel uyarıyı belirtikten sonra zayıflama haplarına gelebiliriz. Dünya sağlık örgütünün kimyasal zayıflama hapı olarak kabul ettiği iki adet hap vardır.

  Bunlardan birincisi Orlistat adı verilen ve vücudunuza aldığınız yağları sindirmeden atmanızı sağlayan bir ilaçtır. Bu ilaç sayesinde yediğiniz yağlı yemekleri sağlıklı bir şekilde yağsıza dönüşür. İkincisi ise Sibutramin denilen ve amacı beyin ile mide kontrolü ilişkisini kurarak eder sizi tok hissettiriyor.

  Piyasada birçok zayıflama ilacı mevcut. Uzmanların tavsiyesiyle bilimsel olmayan hiçbir zayıflama hapını tercih etmemenizdir. Dünya sağlık örgütü bu iki ilaç hakkında çeşitli araştırmalar sonucu sağlıklı olduğunu gördü. Bu nedenle bu iki ilaç tavsiye edilir.

  Son olarak ;birey hızlı yemek yemekten vazgeçmiyor, düzensiz yaşantısına devam ediyor ve hiçbir egzersizde bulunmuyor ise zayıflamasına imkan yoktur.