Kilo Verdiren Danslar

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Wish tarafından 18 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Dans Ederek Zayıflama
  Zayıflatan danslar


  Dans ederek kilo verilirmi diye merak edenler, bu yazıyı okuduktan sonra meraklarını gidermiş olacaklar. Çevrenizde belki şu ana kadar dans ederek zayıflayanlar’a rastlamamış olabilirsiniz. Ancak dans ederek zayıflama yöntemi özellikle batıda oldukça popüler ve yaygın kesimler tarafından kullanılan bir zayıflama yöntemidir. Yapılacak iş oldukça basit: eğlenceli bulduğunuz ve sıkılmayacağınız dans türlerini tespit edin ve her gün 40-50 dakika dans ederek zayıflayın.

  Şimdi dans etmek neden bu derecede etkili bir zayıflama egzersizidir onu açıklamak gerekecek. Dans etmek öncelikle bedenimizdeki bir çok kas grubunu aynı anda çalıştırır ve çok iyi kalori yakar. Dans ederek kaç kalori harcanır sorusu hemen aklınıza gelebilir. 10 dakikalık dans egzersizi 100 kalori yaktırıyor. Bu miktar neredeyse kondisyon bisikleti ya da yürüyüş bandı ile 10 dakikada harcanacak kalori ile eşdeğerdir. Dans etmek aynı zamanda bolca mutluluk hormonu salgılatır. Mutluluk hormonunun yağ yaktırdığını ve metabolizmayı hızlandıran etkisi olduğunu zaten biliyoruz.

  Dans ederek kilo verme sırasında dikkat edilecek bir husus, hareketli dans türlerini seçmektir. Diğer yandan vücudun esnekliğini artıracak ve atletik yetenekleri yükseltecek danslar ( modern dans, bale, aerobik dansı vb.)
  dans ederek zayıflamak ve çevikliği artırmak için ideal dans çeşitleridir. Ancak amatörlerin yapabilmesi için bu dans türlerinin ciddi eğitiminin alması gerekir. Günlük hayatta bizlerin kullanabileceği dans türleri için sizlere aşağıda birkaç örnek video sundum. Bu dans ederek zayıflama videoları ile hem dans ederek kilo verme daha kolay hem de uzmanından tavsiyeli.

  Çevrenizde dans ederek zayıflayanlar var ise onlara hangi tür danslarla dansla kilo verme başarısını gösterdiklerini de sorabilirsiniz. Yerel danslar da bu açıdan bizler için bir şanstır. Çünkü halk oyunlarımız da oldukça hareketliler ve dansla zayıflama egzersizi olarak kullanılabilirler.
   


Similar Threads: Kilo Verdiren
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Kilo verdiren 7 yiyecek 16 Eylül 2014
Sağlıklı Yaşam 1 ayda 8 kilo verdiren diyet 15 Eylül 2014
Sağlıklı Yaşam Kilo verdiren besinler 18 Aralık 2013
Sağlıklı Yaşam Demet Akalın'ın 15 günde 5 kilo verdiren diyeti 3 Haziran 2013
Sağlıklı Yaşam Haftada 3 kilo verdiren diyet 18 Nisan 2012