Kilo verdiren 7 yiyecek

'Sağlıklı Yaşam' forumunda HazaN tarafından 16 Eylül 2014 tarihinde açılan konu


 1. Bazı gıdalar vardır ki diyete destek çıkar ve kilo vermenizi kolaylaştırır. Bu besinleri doğru seçer ve doğru tüketirseniz daha çabuk kilo verebilirsiniz. Bu yazımızda size kilo verdiren 7 yiyecek hangileridir onlardan bahsedeceğiz.

  Kilo verdiren 7 yiyecek yazımızın ilk meyvesi Greyfurt. Günde 150 gr tüketmek 2 hafta içerisinde 2 kilo vermenize yardımcı olur.

  Kilo verdiren bir başka gıda baharatlar grubundan. Karabiber ve kırmızı acı biber sofranızdan eksik etmemeniz gereken baharatlar olmalıdır.

  Yeşil Çay uzmanların günde 4 fincan içmenizi önerdiği yağ yakımını hızlandıran bir içecektir.

  Az yağlı süt ve süt ürünleri yağ yakan bir hormon salgılamanızı tetikler özellikle yoğurt karın yağları için mükemmeldir.

  Özellikle tatlı ihtiyacınızı gidermede büyük rol oynayan tarçın kan şekeri seviyesini azaltır. Ayrıca karbonhidratların yağa dönüşmesini de yine tarçın engeller. Elmanın üzerine serpip afiyetle yiyebilirsiniz.

  Proteinli besinler sofranızda mutlaka bulunması gereken gıdalardır. Protein tüketerek kilo vermeniz kolaylaşır.

  En önemli besini en sona mı bıraktık ne? Evet zayıflamada en etkili gıdamız Su'dur. Günlük su ihtiyacınızı karşılamanız önemlidir. Günlük 2 litre su içmemiz hem sağlığımız için hem de zayıflamamız için en önemli maddedir.