Kıl Dökücü İlaçlar

'Kadınların Dünyası' forumunda Wish tarafından 14 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Tüy Dökücü İlaçlar
  Tüy Dökücü İlaçlar nasıl Kullanılır
  Kıl Dökücü İlaçlar ve Kullanımı

  Giderek genişleyen bir pazara sahip olan tüy dökücü yöntemler, hem kadınlar hem de erkekler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

  Biz şimdi en masum olanlarından, yani sadece estetik kaygılar yaratanlardan söz edelim. Vücudumuzdaki tüyler yüzde 90 oranında yapısal ve erimez bir protein olan keratinden oluşuyor. Vücudumuzda bulunan keratinli strüktürler, tüylere ve cilde mekanik bir direnç veriyor.

  Derideki keratin estetik bir sorun oluşturmamakla birlikte, vücuttaki gereksiz tüyler antiestetik bir sonuç. Onlardan kurtulmak için kullanılan klasik depilasyon yöntemleri (ağda, krem, tıraş bıçağı v.s) yalnızca geçici çözümler sağlarken; uygulama sıklığı da giderek azalmıyor ne yazık ki.

  Sadece vücut sağlığını değil, kişinin kendine güvenini de kaybettiren tüyleri yok etmek, yakın zamana kadar çok zor ve zahmetliydi. Son yıllarda ise tüyleri yok eden kremler geliştirildi. Bitkisel olarak hazırlanan ilaçların tüyleri dökmesiyle milyonlarca kişi rahat bir nefes aldı.

  Eczanelerde koltuk altlarınız veya bacak*larınız için hatta aynı şekilde yüzünüzdeki tüyler için de kullanabileceğiniz ilaçlar bu*lacaksınız.

  • İlk önce tüylerini alacağınız yüzeyi özenle temizlemeli ve alkollü bir losyonla dezenfekte etmelisiniz.
  • Daha sonra deriyi yumuşatmak için sı*cak su kompresleri uygulayın.
  • Sonunda koruyucu bir krem sürün.
  • Şimdi sol elin parmaklarıyla deriyi gere*rek, tüyü bir defada ve çıktığı doğ*rultuda çekerek çıkarın.
  • İşlem bittikten sonra, iyi bir sıcak su kompresi ve arkasından kolonya kompresi uygulayın ve nişastalı bir pudra İle pudrala*yın.