Key Ödemeleri Hazır

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 6 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Yeni KEY ödemeleri hazır;listeler gönderildi...

  KEY ödemelerinden yararlanacakların listesi, Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na gönderildi.  Tasfiye halindeki Emlak Bankası'nın hazırladığı listelere göre, 1 milyon 707 bin 869 kişiye KEY ödemesi yapılacağı belirlenirken ödemelerin tutarı ise 560 milyon TL olacak. Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, listeleri kontrol edip Resmi Gazete’de hak sahiplerinin adlarını tek tek yayımlattıktan sonra Ziraat Bankası’ndan KEY ödemelerine başlanacak. Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra tasfiye halindeki Emlak Bankası’nın internet sitesinden de listeler takip edilebilecek. Ödemeler sadece Ziraat Bankası tarafından yapılacak. Geçmiş dönemde 2.5 milyon TL’nin üzerinde KEY ödemesi yapılırken toplamda 5 milyon TL’lik KEY ödemesinin gerçekleştirilmesi bekleniyor. KEY ödemelerinin Mart 2011’de tamamlanması planlanırken açıklanan listelerde ismi olmayanlar çalıştıkları kuruma başvuracak.

  En fazla 1.550 TL ödenecek

  Hak sahipleri kesinti dönemi boyunca aralıksız çalışmışsa ve daha önce herhangi bir ödeme almamışsa gecikme farkıyla birlikte en fazla 1.555 lira almaya hak kazanacak. KEY miktarları kişilerin çalışma sürelerine göre değişiyor.

  1986 yılında Türkiye’de konut boşluğunu doldurmak amacıyla uygulamaya giren KEY, 1987’den 1995 yılına kadar toplamda 108 ay uygulandı. Kesintiler çalışanların 75 metrekare konut sahibi olmasında kredi olarak kullandırılacaktı. 1996’da KEY kesintileri yeni bir kanunla durduruldu. 1999’da alınan kararla Emlak Bankası’na ait gayrimenkullerin, KEY hesapları karşılığında Emlak Konut’a devredilmesine karar verildi ve tasfiye süreci başlatıldı. haber3

  Öğrenmek için TIKLAYIN ..>>>
    2. Cevap: Key Ödemeleri Hazır

  inş.Tüm İnsanların Hakalrı en dogru Sekılde Verilir..
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Key Ödemeleri Hazır
 1. Nalan
  Yanıt:
  1
  Gösterim:
  721
 2. Ceylan
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  693
 3. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  635
 4. Aysell
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,110