Key Ödemeleri Hazır

'Haberler' forumunda Pardus tarafından 6 Mar 2010 tarihinde açılan konu

 1. Yeni KEY ödemeleri hazır;listeler gönderildi...

  KEY ödemelerinden yararlanacakların listesi, Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na gönderildi.  Tasfiye halindeki Emlak Bankası'nın hazırladığı listelere göre, 1 milyon 707 bin 869 kişiye KEY ödemesi yapılacağı belirlenirken ödemelerin tutarı ise 560 milyon TL olacak. Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, listeleri kontrol edip Resmi Gazetede hak sahiplerinin adlarını tek tek yayımlattıktan sonra Ziraat Bankasından KEY ödemelerine başlanacak. Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra tasfiye halindeki Emlak Bankasının internet sitesinden de listeler takip edilebilecek. Ödemeler sadece Ziraat Bankası tarafından yapılacak. Geçmiş dönemde 2.5 milyon TLnin üzerinde KEY ödemesi yapılırken toplamda 5 milyon TLlik KEY ödemesinin gerçekleştirilmesi bekleniyor. KEY ödemelerinin Mart 2011de tamamlanması planlanırken açıklanan listelerde ismi olmayanlar çalıştıkları kuruma başvuracak.

  En fazla 1.550 TL ödenecek

  Hak sahipleri kesinti dönemi boyunca aralıksız çalışmışsa ve daha önce herhangi bir ödeme almamışsa gecikme farkıyla birlikte en fazla 1.555 lira almaya hak kazanacak. KEY miktarları kişilerin çalışma sürelerine göre değişiyor.

  1986 yılında Türkiyede konut boşluğunu doldurmak amacıyla uygulamaya giren KEY, 1987den 1995 yılına kadar toplamda 108 ay uygulandı. Kesintiler çalışanların 75 metrekare konut sahibi olmasında kredi olarak kullandırılacaktı. 1996da KEY kesintileri yeni bir kanunla durduruldu. 1999da alınan kararla Emlak Bankasına ait gayrimenkullerin, KEY hesapları karşılığında Emlak Konuta devredilmesine karar verildi ve tasfiye süreci başlatıldı.

   
  Son düzenleme: 6 Mar 2010
 2. Cevap: Key Ödemeleri Hazır

  inş.Tüm İnsanların Hakalrı en dogru Sekılde Verilir..