Kevin Costner Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 27 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kevin Costner ve Resimleri


  Kevin Costner Biyografisi ve Resimleri


  18 Ocak 1955 'te Kaliforniya'da doğan Costner'in gerçek adı Kevin Michael Costner. California State University (pazarlama) bölümünü bitirmiştir. Gençliğinde spor ve müzikle ilgilenir. Sinemayı seçmeden önce kamyon ve otobüs şoförlüğünden, kiliselerde şarkı söylemeye ,hatta şiir yazmaya kadar her işi yaptı. Kariyerinin ilk yıllarında erotik bir filmde rol aldı. Amica tarafından 1998'de en erotik erkek seçildi. Empire tarafından tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi 100 aktörü arasında 27. seçildi.

  Onun şöhrete uzanan kariyeri, tıpkı çağdaşı birçok oyuncu gibi zorluklarla dolu olur. Seksenli yıllar küçük rollerle geçer. İlk çıkışı Silverado ile olur. Bu westernde deli dolu genç bir kovboyu canlandıran Costner, film iyi iş yapınca dikkatleri üstüne çeker. Sonraki iki filmi Dokunulmazlar ve Çıkış Yok onu zirveye oturtacak özelliklerle doludur.

  Brian De Palma'nın Al Capone'la mücadele eden Amerikan polisi Elliot Ness'in hikayesini anlattığı Dokunulmazlar'da Sean Connery ile oynayan Costner, Çıkış Yok da bir başka tecrübeli isim Gene Hackman'la birliktedir. Daha sonra iki beysbol filmiyle seyircinin kalbinde taht kurmayı başarır. Bunlar Düşler Tarlası ve Boğa Durham'dır. Time dergisine kapak olur ve günümüzün James Steward'ı ilan edilir. Edindiği prestijle çok zor bir işe kalkışır.Amerikan resmi tarihini reddeden, uzunluğuyla izleyiciyi sıkma riski bulunan, ünlü oyuncuların azınlıkta olduğu bir yapımı yönetmeye girişir. Amerikalıların her daim reddettiği Kızılderili katliamına farklı bir noktadan, Amerikalı bir askerin açısından bakar.

  Kızılderili bir kıza aşık olan ve bu vesileyle 'solukbenizli' kültürünü öğrenen askerin öyküsü aynı zamanda Hollywood'un Western'e dönüşünü simgeler. Filmin bir saatlik bölümü altyazılıdır ve Amerikalı izleyicinin buna da tahammülünün olmadığı bilinmektedir ancak Kurtlarla Dans gösterime girince inanılmaz bir ilgi görür.

  7 Oscar kazanır. Bunlar arasında En iyi film, yönetmen ve senaryo ödülleri de vardır. Elde ettiği bu büyük başarının ardından yönetmenliğe bir süre ara verip peş peşe filmlerde oynar. Bodyguard, JFK, Perfect World.gibi. Filmleri hep çok iyi iş yapar ve seyircinin ve stüdyonun gözdesi olur. Ancak ardı ardına çok büyük maliyetli iki yapıma soyununca ve üstelik bunların hem yönetmenliğini hem yapımcılığını üstlenince ve filmler tam bir fiyasko ile sonuçlanınca inişe geçer. Filmler ve kaybettiği para alay konusu olur. Borç batağı içine düşmüştür. Hollywood'a sanki biraz kırılır gibi olur. Son zamanlarda tekrar spor konulu filmlere dönerek eski popülaritesini kazanmaya çalışıyor.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]