Keremcem Biyografi

'Resimli Konular' forumunda Blizzard tarafından 29 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Keremcem kısaca hayatı
  5 Ocak 1978 tarihinde Muğla Milas’ta doğdu. İlköğrenimini Milas Sakarya İlkokulu’nda gördü. ortaöğrenimini izmirde tamamladı. 1995 yılında Muğla Turgutreis Lisesi’nden mezun oldu.
  Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2003’te mezun oldu. Gitar çalmaya lise yıllarında başladı, sözü ve müziği kendisine ait ilk bestesi olan ve ilk albümünde de yer alan Elimde Değil şarkısını 1996’da Ankara'da yaptı.
  Üniversite yıllarında tanıştığı arkadaşı Yunus Adak’la beste çalışmalarına devam etti. 2001’de Yonca Evcimik’in teşvikiyle İstanbul’a geldi. Yine O’nun vasıtasıyla 2004’te Aykut Gürel’le çalışmaya başladı.
  2005 Yılında ilk albümü Eylül isimli albümü piyasaya çıktı. “Nerelere Gideyim”, “Pardesü”, “Ağlayalım Beraber”, “Aşk Oyunu” gibi sevilen şarkılarını içeren bu albüm ona “Popsav” ve “Altın Kelebek”ten “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” ödüllerini getirdi.

  Aynı sene TRT’de yayınlanan tv filmi “Kerem İle Aslı”nın “Kerem”i oldu. 2005 senesinde onu daha büyük kitlelere tanıtan “Aşk Oyunu” dizisinin “Sarp”ı oldu. Aynı sene Seden Gürel’le düet albümleri “Maia”yı çıkarttılar, Sezen Aksu-Özdemir Erdoğan’ın sevilen şarkısı “Küçük Bir Aşk Masalı”nı yeniden yorumladılar.
  Keremcem8.jpg