Kepek Nasıl Yok Edilir

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 15 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kepek Nasıl geçer
  Kepekten kurtulmanın yolları
  Kepek Nasıl Yok Edilir  Kepekten Kurtulmanın Yolları

  1.Saçınızı düzenli olarak şampuanla yıkayın. Kepeğe karşı etkili şampuanlar kepekten kurtulmanız için en basit çözümlerden biridir. Bu şampuanlar saçınızı temizler, saç derinizin dengesini korur ve yağlanmasını engelleyerek döküntüleri azaltır ve sonlandırır.

  2.Gün ışığı oldukça önemlidir. İnsan derisi belirli vitaminleri üretmek için gün ışığına ihtiyaç duyar ve saç deriniz de bu konuda oldukça hassastır. Her gün aldığınız kısa süreli gün ışığı bile saç deriniz için yeterli olacaktır.

  3.Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız ürünleri bırakın veya kullanım sıklığını azaltın. Jöle, sprey ve Köpük gibi ürünler saç derinizi olumsuz yönde etkileyerek kepek oluşumuna neden olur.

  4.Düzenli olarak egzersiz yapın ve dengeli beslenmeye özen gösterin. Sağlığınız için olduğu kadar vücudunuzun dengeli bir biçimde çalışmasını da sağlayacak olan egzersiz ve Beslenme kepekten kurtulmanız için oldukça önemlidir.

  5.Doğal ürünler ve metotlar kepeği önlemede oldukça etkilidir. Örneğin çay çiçeği yağı içeren şampuanlar veya öğünlerinizde yeteri kadar çinko minerali almak kepeğin önlenmesinde yardımcınız olacaktır.

  6.Kepeğe karşı özel üretilen şampuanlar da oldukça başarılıdır. Kimyasal içeriği olan şampuanlar düzenli kullanıldığında kepeği tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Ancak saç tipinize ve cilt tipinize göre bir şampuan seçmek çok daha önemlidir. Çünkü size en uygun şampuanı bulamadığınız takdirde kepek probleminiz daha da artabilir.