Kepek Nasıl Giderilir

'Kişisel Bakım' forumunda ZeuS tarafından 15 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kepek Nasıl Geçer,
  Saç kepeği nasıl giderilir
  Kepek Nasıl Gider

  Saçlardaki kepek sorununu şampuanlarla, jellerle çeşitli şekillerle önlemek için alternatifler bulunuyor. Fakat bu ürünler işe yaramayabiliyor. Şampuan ve diğer kozmetik ürünler dışında kepeği yok etmenin bazı farklı yöntemleri de bulunuyor. İşte kepek gidermek için basit ve pratik yöntemler.

  Bu yöntemler Readers Digest dergisinde yayınlandı. Aspirin, tuz, kabartma tozu ve sirke kullanılarak yapılabilen çeşitli uygulamaları şöyle;
  1. Aspirin: İki adet aspirin, toz haline getirilerek saç yıkama esnasında şampuana ilave edilir. Saçta 1-2 dakika bekletilen bu karışım daha sonra durulandıktan sonra saçlar normal şampuan ile tekrar yıkanır.
  2. Kabartma Tozu(Karbonat): Saçlar ıslatıldıktan sonra bir avuç kabartma tozu saç derisine doğru ovalayarak sürülür. Ardından saç durulanır ve kurulanır. Her saç yıkamasından uygulanması gereken bu yöntem sırasında şampuan kullanılmamalıdır. En başlarda saçlar biraz kurusa da daha sonra canlılığına kavuşur.
  3. Limon: İki yemek kaşığı limon saç derisine uygulanır ve su ile durulanır. Sonrasında bir fincan suyun içerisine bir çay kaşığı limon suyu eklenerek saçlar durulanır. Uygulamaya kepekler yok oluncaya kadar devam edilir.
  4. Tuz: Kuru saç derisine biraz tuz serpilir, masaj yapılarak saç derisine yedirilir. Daha sonra saçlar şampuanla yıkanır.
  5. Sirke: Saçlarınız şampuanladıktan sonra iki fincan suya, iki fincan elma sirkesi katılır. Saçlar bu karışımla durulanır. Bu uygulamanın yanı sıra, saçları şampuanlamadan önce 3 yemek kaşığı sirke ile saç derisine masaj yapılır daha sonra durulanır. Durulamadan sonra şampuanla yıkanır.