Kemal Sunal 65 yaşında!

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 12 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Kemal Sunal 65 yaşında!

  3 Temmuz 2000'de kaybettik bizi güldüren adamı. Dün doğum günüydü ve yaşasaydı 65 yaşında olacaktı.
  [​IMG]
  Kemal Sunal 1944 yılında doğdu. Vefa Lisesi'nden mezun oldu. Sanat hayatı, "Zoraki Takip" adlı tiyatro oyunuyla başladı. 1 yıl kadar Kenterler Tiyatrosu'nda çalıştıktan sonra Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda görev aldı. 1973 yılında Ertem Eğilmez'in yönettiği bir filmle sinemaya transfer oldu ve kalabalık kadrolu filmlerde rol almaya başladı.Türk sinemasında başta ''İnek Şaban'' tiplemesi olmak üzere canlandırdığı pek çok tiple sevenlerinin kalbinde taht kuran Kemal Sunal, 7'den 70'e herkesin sevgisini kazandı. 1944 yılında İstanbul'da doğan Kemal Sunal, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdi. Sanat yaşamına amatör olarak ''Zoraki Tabib'' oyunu ile atılan Sunal, bir süre Ulvi Uraz ve Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda çalıştı. Daha sonra sinemaya geçerek, önceleri bazı filmlerde önemsiz roller canlandıran Kemal Sunal, 1973'den sonra kalabalık kadrolu komedi filmleri ile üne kavuştu.

  Türk sinemasının en büyük komedyenlerinden biri olan Sunal, peşpeşe çevirdiği filmlerle ticari açıdan büyük başarı kazandı. 1977'de Antalya Film Festivali'nde ''En başarılı erkek oyuncu'' ödülünü alan Sunal, oyunculuğu ve özellikle değişik tiplemesiyle Türk sinemasında komedi oyunculuğuna yeni bir soluk getirdi. 1974 yılında evlendi. Ali ve Ezo adlarında, biri kız diğeri erkek iki çocuğu oldu. 1990'lı yıllardan itibaren filmleri kesintisiz olarak televizyonlarda yayınlanmaya başladı; ama kendisi bu gösterimlerden hiç para kazanmadı.

  12 Eylül öncesi dönemde yarım bıraktığı üniversiteyi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünü'nü 1995 yılında bitirdi ve master yapmaya başladı. Onu unutmamız mümkün değil! Hayatı boyunca toplam 82 filmde rol aldı.

  3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka adlı filmin çekimlerine başlamak için Trabzon'a gitmek üzere bindiği uçakta kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi nedeni ile 55 yaşında hayatını kaybetti.
    2. Cevap: Kemal Sunal 65 yaşında!

  Geçenlerde filimlerinden biri dünyanın en komik filmi seçildi şimdikilere göre hala yine en iyi komediyen.

  Bir başkaydı be Kemal Sunal....
    3. Cevap: Kemal Sunal 65 yaşında!

  Böyle biri ne unutulur ne de unutturulabilir.. ;)
    4. Cevap: Kemal Sunal 65 yaşında!

  Allah rahmet eylesin....Mekanı cennet olsun...
   


 5. Flu

  Flu


  Cevap: Kemal Sunal 65 yaşında!

  Büyük ustaya Allahtan rahmet dilerim..