Kelimelerin Anlamları

'Güncel Bilgiler' forumunda By_TuaL tarafından 8 Eylül 2008 tarihinde açılan konu


 1. "Bazen bir kulağımızdan girip diğerinden çıkan uçucu sesler, neleri getirip, neleri götürdüğü farkında bile olunamayan.. . Bazen de o kadar şiddetle sarsan ki benliğimizi yüklendiği anlamdan ötesini bize dahi taşıtmayan...

  En vefalı,

  en zor bulunan,
  en yanıbaşımızda,
  en acıtan,
  en sevdiğimiz
  ve hep özlenen, hep aranılan.
  " Dost "

  Bazen gün ağardığında gökyüzündeki güneşi alıp dudaklarınıza dokundurtan, bazende karanlıklar basıncaya kadar söylenemeyen, esirgenen ya da unutulan.
  " Günaydın "

  Bazen yanı başındayken, hep seninle olacakmış kadar aşinalaşıp umarsızlaştığın, bazen de kıymetini, önemini, sevgisini ve şefkatini artik ağlayarak özlemiyle paylaştığın.
  " Anne "

  Bazen hiddetinden korktuğun, gücünü devleştirdiğin, her türlü sorumluluğu yükleyipte elinle ittiğin, bazende arkadaş olup, gezdiğin, örnek aldığın, yüreğindeki sınırları sonsuza kadar açtığın, taptığın.
  " Baba "

  Bazen "eninde sonunda sen benim olacaksın, bende senin" diyeceğin kadar keskin ve kesin, Bazen de aradığın sonsuzluğa kavuşturacak kadar hem uzak hem de yakin ama senin.
  " Ölüm "

  Bazen çok bilinmeyenli bir denklem içinde sürüklenip kaybolup gittiğin, bazende basitliği karşısında afallayıp, alaya alıp, küçümsediğin, "es" geçtiğin.
  " Hayat "

  Bazen torpil de yapsan nafile, süresi başından kısaltılmış bir imtihan, bazen de bir bedende dokuz kez formatlanmış bir yasam.
  " Ömür "

  Bazen saçlarına ak düsene kadar arayıp da bulamadığın en güzel hayal, en büyük armağan, en büyük düş, bazen de bolca bulup insafsızca harcadığın, laçkalaşmış, anlamı kaybolmuş, bir yokoluş bir düşüş.
  " Aşk "

  Karnin her zaman tokken, sırtın pekken, gönlün hoşken dahi en büyük açlığın, fazla bulunca değerini ilemeyip, şımardığın, gıdım gıdım öldürüp de yokettiğin, saçtığın.
  " Sevgi "

  Bazen bir kerecik işitebilmek için hem kaçtığın hem kovaladığın, bazen de olur olmaz yerde söyleyip abartarak batırdığın, battığın.
  " Saygı "

  Bazen değil her zaman bütün kişiliklerin boy aynası... Yansıdığın...yansıttığın...
  " Evet "

  Bazen acımasızca dudaklarından çıkmasına izin verdiğin insafsızlığın, bazen de söyleyip hem ezdirdiğin hem de altta kaldığın!
  " Hayır "

  Bazen tadabilmek için tadını beyazlara siyahlara çiçeklere ve umutlara dolandığın, dolandırdığın, bazende kurtarabilmek için özgürlüğü, tek parça kalabilmek adına savaştığın.
  " Evlilik "

  Bazen gün içersinde cömertçe sunabilecek kadar gönüllere ilik bir meltem, tatlı bir su olup aktığın, bazen de bir kerecik duyabilmek ve söyleyebilmek için seni kavuran yalnızlığa hüzünlerle daldığın.
  " Merhaba "

  Bazen seni sevdiğin herşeyden ayıracak korkusu ile duymamak için kulaklarını eze eze tıkadığın, bazen de sabah'ları karşılamak için, gece'lere söyleyip, yıldızlarla allayıp pulladığın.
  " Allahaısmarladı k "

  Bazende bir kelimeyi başka bir kelime ile, onları da başka başka kelimelerle tanıştırıp, dünyanın en düşünülür yapısını oluşturduğun anlamlar dinamiğin.
  " Cümle "

  Cümle ?
  Sahi, cümle dedim de aklıma geldi; Sadece 3 kelimeyi seferber ederek sonrada onları yanyana dizerek yüreğimin sesini de anlamına katarak oluşturduğum en favori cümlemi açıklıyorum;
  " Seni çok seviyorum..."
  Geç kalmadan iste!
  Hiç bir şey zamanında "geç" değildir çünkü..."
   


  Wish bunu beğendi.

 2. Çok güzel bir yazıydı. Zevkle ve her cümlede deneni anlayarak okuduğum bir paylaşım. Kelimeler olmasa duygularımızı,düşüncelerimizi,öfkeleremizi,sevinçlerimizi,mutluluklarımızı nasıl bu kadar açık bir dille anlatabilirdik ki.Ya da anlatmak istediğimiz her cümlede geç mi kalırdık.

  Yazarını biliyormusun Tual. Aceba kim yazdı bu güzel yazıyı.Merak ettim şimdi.:f20:
   



 3. Malesef arkadaşım Yazarını bilmiyorum araştırdım ama bulamadım ne yazıkki
   



 4. Off! Tek kelime ile muhteşem ötesi bir yazı.. :f40:

  Her kelime ancak bu kadar süper anlatılırdı.. Bunu izninizle aldım ve önemliler panoma yapıştırdım :f63:

  Ellerinize saglık Renkdaşım :f118::f118::f118:
   



 5. kelimeler cümleler ancak bu kadar anlamlı olur, müsadenle bende kim yazmış diye merak edip baktım Tual ama bulamadım yazarını, emeğine sağlık böyle güzel bir yazıyı bizlerle paylaştığın için :f40:
  Hayat çok kısa hiçbirşey için, sevgimizi göstermek için geç kalmayalım
   



 6. Çok güzel ve anlamlı bir yazıydı Tual
  beğenerek okudum teşekkürler