Kehribar Ne Demek, Faydaları Nelerdir?

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Kehribar Ne Demek, Faydaları Nelerdir?

  [​IMG]

  Geçmişi hakkında araştırmalar yapan bilim insanları, daha çok araştırmalarda fosillerden yardım alırlar. Fosiller ise milyonlarca yıl öncelerine dayanıyor.

  Fosiller bazen kendilerini kömür ve petrol gibi gösterseler de bazen daha farklı gösterebiliyorlar.

  Bu tip durumlara en iyi örnek ise kehribarlardır. Kehribar aslında bir taş olarak anılıyor ve ağaçların korunma mekanizması aralarında yer almış reçinelerin fosilleşmiş hali olmaktadır.

  Yapılan bazı inlemeler sonucu kehribarın içinde canlı hayvanlara da rastlanmıştır.

  Şifalı bir taş olduğu söylenen kehribarın bileşiğinde, oksijen, hidrojen, karbon ve süksinik asit bulunuyor.

  Kehribar incelendiğinde aşırı derece kaygan olması kehribarın en has özelliğidir.

  Kehribar iki renge ayrılıyor. Bunlardan biri sarı renk, diğeri ise donuk sarı renktir.

  Kehribar taşının etkileri nedeni ile halk arasında şifalı taş olarak bilinmektedir.

  Kehribar Ne Demek, Faydaları Nelerdir?
  İnsan vücuduna birçok olumlu etkileri bulunmaktadır. Kehribar taşından yapılan gerdanlık, troid bezi ve boğaz enfeksiyonlarının oluşmasını engeller.

  Yine kehribar taşından yapılmış gerdanlık guatr hastalığını da önlemektedir.

  Astım ve bronşit gibi hastalıkların oluşmaması ve iyileşmesi gibi kehribar taşının insan sağlığına etkileri gözlemlenmiştir.

  Ayrıca birçok insanda olumsuz etkilerde bırakmıştır, alerji gibi. Ağrılar içinde kehribar taşının önemi çok büyük olmaktadır. Yapılan incelemelerde özellikle romatizmaları olanlarda çok önemli rol oynamaktadır.

  Bu taştan yararlanmak için ağrı olan bölgeye sürmeniz yeterlidir.

  Bu taş kişilerin ruh sağlıkları açısından büyük önem taşır. Yapılan incelemelerin ardından bu taşın ruh sağlığına dahi iyi geldiği saptanmıştır. Özellikle melankoli adlı hastalıkta önleme gibi özelliği vardır.

  Sol bileğinize taktığınızda depresyonu önler. Negatif enerji bu taş sayesinde dağılarak çevrenize pozitif enerji olarak yansır.

  Yani açıkçası kehribar taşını ister süs eşyası olarak, ister sağlık açsından kullanabilirsiniz. Kehribar taşı bedene temas ettiği gibi bir sıcaklık hissiyatı verir. Bu nedenle takı olarak kullanılacak ise boyun bölgesi önerilir. Burada amaç ısıdan yararlanarak soğuk algınlığıdan korunmak olacaktır.

  Gerçek kehribar yakıldığında ise ortaya çam kokusu çıkmaktadır. Bunu en büyük nedeni ise kehribar taşı kozalaklı çam ağaçlarının reçinelerinden yapılıyor olmasıdır. Ayrıca bu taşı tespih yapımında çok fazla kullanmaktadırlar.
   
Yükleniyor...