Kedilerin Davranışları Ve Anlamları

'Eğitim Merkezi' forumunda Yasemin tarafından 29 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kedileri sevmeyen varmıdır acaba şimdi bu yazıyı yazarken kız kardeşim olmalıydı yanımda kedi dilinden kedilerin hareketlerinden kedilerin bakışlarından anlar ne söylemek ne yapmak istediklerini herşeylerinden anlıyor.Bende anladığım kadarını sizlerle paylaşmak istiyorum umarım başarılı olurum :f63:

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/kedilerinhareketlerinin-anlamlari-29275.jpg]kedilerinhareketlerinin-anlamlari-29275[/IMGALT]

  Kedilerin dili, dünyanın en eski dilleri arasında olsa gerek. Kediler dünya yüzünde varolduklarından beri pekala da çevreleri ile konuştuklarını biliyormuydunuz.Eğer bir kediniz varsa çıkarttığı sesler ve bakışlarıyla sizinle ve çevrenizdekilerle iletişim halindedidirler hep.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/kedilerinhareketlerinin-anlamlari-33498.jpg]kedilerinhareketlerinin-anlamlari-33498[/IMGALT]

  İşte Kedilerin yaptıkları davranışların anlamlarından sadece bazıları:

  Fare yürüyüşüne geçmişse Ortamda tekin olmayan bir şeyler vardır. Korku söz konusudur.

  Pencereden dışarı bakıp uzun uzun miyavlıyorsa Yalnızlık canına tak etmiştir.

  Kuyruğunu bacağınıza sarıyorsa Mutludur ve sizi görmüş olmaktan memnunluk duymaktadır.

  Yemek yemiyorsa Hastalık belirtisidir. Veterinere götürülmelidir.

  Tüyleri diken diken olmuşsa Kızgındır ve saldırıya geçmek için bedeni tam hazırlık halindedir. Kırmızı alarma geçmiştir.

  Gözlerini hafif hafif kapatıyorsa Size selam veriyordur. Muhtemelen yatmış vaziyettedir. Sakin ve keyiflidir veya biraz yorgun ve keyifisizdir ama sizinle olmaktan mutluluk duymaktadır.

  Tostoparlak olarak duruyorsa Bir şeyler bekliyordur (muhtemelen yiyecek) ve beklemekten yorulmuştur.

  Oyun oynarken elinizi ısırıyorsa Dişleri kaşınıyordur. Ya da dişleri için egzersiz yapması gerekmektedir. Kedi oyuncağı istemektedir.

  Halının üzerine patilerini açarak yan yatmışsa Sevilmek istiyordur. Keyfi yerindedir ve ilgi odağı olmayı beklemektedir.

  Bir başka kedi ile burun buruna tokalaşıyorsa Tanışma safhasındadır. Muhtemelen dost olma eğilimindedir.

  Saksı çiçeklerine göz açtırmıyorsa Kedi otuna ihtiyaç duymaktadır.

  Mobilyaların kenarına kafasını sürtüyorsa keyfi yerindedir. Evi ve kafasını sürdüğü mobilyaları sahiplenmiştir. Hatta biraz sevilmeye de hazırdır.


  Eğer kediniz gözlerini dikip bir şeyleri izliyorsa bu hareketi bilgi topladığı anlamına gelir.  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/kedilerinhareketlerinin-anlamlari-42084.jpg]kedilerinhareketlerinin-anlamlari-42084[/IMGALT]