Kediler nerede yaşar, ne ile beslenir ve nasıl çoğalırlar?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 16 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kediler en az 9500 yıldır insanlarla birlikte yaşamaktadır
  2,5 ile 12 kilo arasında ağırlığa ve dişilerde 50 cm Erkeklerde 70 cm ye varan ebatlardadır

  Ortalama kedi ömrü 14 yıldır Ancak kediler iyi bir beslenme ile 18 yıldan fazla yaşayabilirler

  Yeni doğan yavru kedinin iyi beslenmesi tamamen annenin sağlıklı olmasına bağlıdır. Yavru kedi gözlerini açın-caya dek anne memesini güdüleriyle bulur ve emer.

  Kediler her türlü eti sever. Çok yağlı olmamak şartıyla her çeşit eti pişmiş ve küçük parçalara ayrılmış olarak verebilirsiniz.Kedi tavuğu da çok sever. Hazmı kolaydır ve orta derecede kalorilidir. Kemiklerin mutlaka ayıklanması gerekir. Özellikle ishal olan kediler için yararlıdır.

  Kediler çiftleşip ondan sonra hamile kalıp doğum yapar ve öylece kedi ırkı devam eder.
    2. Kedilir cok sewimli hayvanlardır:) kediler her zaman sewilmelidiiiirr.......
    3. kediler 9500 yıldır insanlarla yaşarlar yaklaşık 2,5 ile 12 kg arasında bir kiloya sahiptirler.
    4. çok teşekkür ederim
    5. Kediler çok ama çok tatlıdır. Kediler toplam 18 yıl yaşayabilir. Kediler pişmiş etleri çok severler ama yağlı olmamak süreciylen. en çok ta süte bayılırlar.
    6. kediler nankör hayvanlardır.örneğin sahibi yemek verdiğinde onu yer.fakat başka bir komşuda yemek gördüyse daha açıklayacak olursak başka birisinin yemek artığını görünce eski sahibini unutur ve orayı sahiplenir.kediler sahiplerine sadık kalmayan hayvanlardır.ben sevmem
    7. Köpek rızkını sahibinden geldiğini bilir halk arasında sadık unvanı alırken kapı önünde yatar. Kedi ise rızkını ALLAH tan geldiğini bilir evin baş köşesindedir. Sahibine minneti yoktur. Nankorlugunden değil mübarek hayvanin