Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 29 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kedi Gözü Makyajı Yapılışı


  Öncelikle işe gözaltı kapatıcısı sürerek başlayın. Gözaltındaki morlukları gizleyin.Gözaltı ne kadar açık renk olursa, kedi gözü o kadar öne çıkıyor.Ardından pudra ile gözaltını sabitleyin.

  Siyah göz kaleminizi kullanarak göz kapağınızın üzerine içten dışa doğru ince bir çizgi çekiniz.Sonra göz bitiminden kaşlarınıza doğru hafif bir kuyruk çekin.Göz hatlarınızın daha da belirgin olması için kaşlarınızın altına beyaz far sürün.Fırça yardımıyla koyu farınızı çizdiğiniz hattın üzerine sürünüz. Kenarlarını taşırmamaya dikkat edin.Mavi, yeşil, bronz, gri, mor gibi dilediğiniz farklı canlı renklerle gözkapağını hareketlendirin.

  Daha sonra fırça biçimindeki likit kaleminizi kirpiklerinizin hemen üzerine gelecek şekilde üzerinden geçirin.. Bu çizgiyi istediğiniz kadar kalın çekebilirsiniz fakat çizginin iç kısımda ince olmasına dikkat edin.Kenarları düzeltmek için bir kat daha far sürün.Sürdüğünüz farı ve kalemi karıştırıp göz kenarlarına yani dışa doğru çekin.Kaşlarınızın kıvrımlarını belirginleştirmek için kalem kullanın.Kirpiklerinizi kıvrımlaştırıp tek kat rimel sürün.

  Özellikle kirpik diplerine kalın hatla çekilen ve gözlerinizi ön plana çıkaran canlı renklerdeki göz kalemleriyle hem modayı gözlerinize taşırsınız, hem kedi bakışı efektini yakalayabilirsiniz.Makyajınızın tonuna uygun fondötenle yüzün geri kalanını kapatın.Üstüne sabitleştiren transparan pudra sürün.Allığınızı pastel tonlarda kullanın.Son olarak dudak çevrenizi, dudak rengine yakın bir kalemle çerçeveleyin.İçine pastel tonlarda bir ruj veya sadece parlatıcı sürün.

  Ve işte sonuç sizde biraz özen ve itina göstererek böyle güzel kedi gözü makyajı yapabilirsiniz..
  [​IMG]