Keçi sütünün faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 11 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Keçi sütünün inanılmaz faydaları

  keci-sütünün-faydalarri-.

  Keçi Sütü Ürünlerinin Faydaları uzmanlar tarafından yıllardır dile getiriliyor.Çok fazla tercih etmediğimiz keçi sütünün öyle çok faydası varki okuduğunuzda sizde çok şaşıracaksınız benim gibi ben bu kadarını bilmiyordum açıkçası.

  Keçi sütü doğal olarak homojenizedir ayrıca sağıldıktan sonra ısıtılmadan tüketilebilir. Hatta aynı şekilde bebeklere içirilebilir.Kalsiyum açısından zengin bir besin kaynağı olan keçi sütünün yağı, organizmada iltihaplanmayı önleyici olduğu saptanan yağ asitlerini içermektedir.

  Keçi sütünün yağ molekülleri daha ufak ve proteinin oluşturduğu pıhtı daha yumuşak olduğu için sindirimi inek sütünden daha kolaydır. Mide asitlerini dengelemektedir ve bağırsakları korumaktadır. Keçi sütünün mide ülserlerinin tedavisinde daha etkili olduğu bildirilmektedir.Bebeklerde hazmı kolaylaştırır, yetişkinlerde ise ketozis (kandaki glikozun düşmesiyle oluşan hastalık) ve karaciğer hastalıklarına iyi gelmektedir.

  Keçi sütü içen insanlar inek sütü içenlere göre daha az balgam üretmektedirler. Bu da solunum şikayetlerinin azalmasını sağlamaktadır.Keçi sütünün bileşiminde yüksek oranda L-glutamin amino asidinin bulunması nedeni ile yorgunluk, baş ağrısı, kas ağrıları, aşırı kilo gibi çok sayıda rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığı bildirilmektedir.
   
  Son düzenleme: 11 Mar 2014
Yükleniyor...