Kazım Kurt Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda YAREN tarafından 4 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kazım Kurt Hakkında Bilgi,
  Kazım Kurt Biyografi

  Avukat Kazım KURT Cumhuriyet Halk Partisi ESKİŞEHİR Milletvekili Adayı..
  7 Ekim 1957 yılında Eskişehir, Seyitgazi İlçesi, Yenikent Köyü’ nde doğdum. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bitirerek avukatlık yapmaya başladım. Halen Eskişehir’ de yaşamaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

  1986’ dan beri CHP üyesi olarak Eskişehir’ de; İl Yöneticiliği, Merkez İlçe Başkanlığı, Kurultay Delegeliği, Milletvekili adaylığı görevlerinde bulundum.

  Seyitgazi Spor, Seyitbattalgazi Vakfı, Kırım Gelişim Vakfı, Eskişehir Gelişim Vakfı, Halk Evleri kurucularından ve yöneticilerindenim. Eskişehir Kırım Derneği, ESKİ Spor, DİSK Emekli Sen üyesiyim. 400 e yakın sivil toplum örgütünün katılımı ile gerçekleşen ve son bir yılda Eskişehir’ e damgasını vuran ESKİŞEHİR KENT KONSEYİ’ nin başkanı olarak görev yapıyorum. Bu konseyin oluşturduğu Türkiye Kent Konseyleri Platformu dönem Başkanı’ yım.

  2009 yerel seçimlerinde Yılmaz BÜYÜKERŞEN’ in yanında bulundum. Odunpazarı ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi olarak seçildim. İki yıldan bu yana Büyükşehir Belediye Meclis Başkan vekilliği görevinde bulundum.

  Eskişehir siyasetinde tanınan ve bilinen bir kişi olarak partimize yararlı olacağımı düşünüyorum. Bu nedenle Milletvekili adayı oldum.
  Kazım Kurt​
   


Similar Threads: Kazım Kurt
Forum Başlık Tarih
Biyografi Kâzım Orbay Hakkında Kısa Bilgi 2 Ocak 2017
Biyografi Kazım karabekir kimdir kısaca hayatı 5 Ekim 2015
Biyografi Mûsa Kazım Kimdir Kısaca 19 Aralık 2012
Biyografi Kazım Koyuncu Hayatı ve Eserleri Hakkında Bilgi 7 Mayıs 2012
Biyografi Kazım Koyuncu kimdir, hayatı 15 Mayıs 2011