Kayıp Şehirde Aysel Fırtınası!

'Medya Bölümü' forumunda zamaneanne tarafından 17 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Kayıp Şehir yayınlanmaya başladığı günden beri seyircileri büyüleyen Kayıp Şehir sezonun en iy dizlerinden biri kuşkusuz. BUnda yetenekli senaryo ve yapım ekibinin büyük payı var tabi. Tomris Giritlioğlu ismini de unutmamak lazım tabi.

  Kayıp Şehirin her bölümü ayrı bir sinema filmi tadında.. Her bölümde ayrı bir dizi kahramanının hayatına konuk oluyoruz. Herkesin ayrı bir hikayesi var tabi...

  Hikayesi en etkileyici olanlardan biri ise dizinin başrol oyuncularından Aysel. Küçük yaşta anne babasını kaybettikten sonra amcasının yanına sığınan Aysel yıllar boyunca amcası tarafından tecavüze uğramış ve kendine geldiği gün de kaçıp kayıp şehirin kaybolanlarından biri olmuş.

  Dün akşam ekrana gelen bölüme ise yine Aysel damgasını vurdu. Ona yıllar boyu eziyet eden çocukluğunu, gençkızlığını ve hatta hayatını bitiren amcası ölmüştür. Ama şöyle bir gerçek var ki amcası onun yaşayan tek akrabasıdır ve onun mirası ki bu Aysel'in tecavüze uğradığı evdir; Aysel'e kalmıştır.

  Bu evle yüzleşmeye tek başına gidemeyen Aysel; İrfanla birlikte eve gitti ve seyirciyi şoke eden sahneler de bu evde yaşandı. Başarılı Bir flash back'le o günleri bizlere yaşatan Aysel ülkemizde hala büyük bir sorun olarak duran aile içi taciz-tecavüz konusuna da önemli bir gönderme yaptı.

  Kayıp şehir bununla da kalmayacağa benziyor. Gerçek yaşamın kıyısında durmadan onun içine girmeye cesaret eden bu dizi daha pek çok sürprize gebe; güzeliğini de burdan alıyor zaten...

  Zamaneanne/ Forumdas.net