"Kayıp dünya" bulundu

'Teknoloji Haberleri' forumunda Mirayy tarafından 8 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. "Kayıp dünya" bulundu

  Bilim adamları, Okyanusya'daki Papua Yeni Gine'nin dağlık arazisinde, sivri dişli kurbağaların ve kedi büyüklüğünde dev farelerin yaşadığı, insan eli değmemiş bir bölge keşfettiler.

  Britanya yayın kuruluşu BBC'ye bağlı bir keşif ekibi, devasa sönmüş yanardağı Bosavi'nin el değmemiş kraterinde yaptığı çekimler sırasında, tuhaf örümcekleri, dev kırkayakları ve ağaçlarda yaşayan kanguruları görüntüledi.

  Londra Hayvanat Bahçesi ve Oxford Üniversitesinden uzman biyologların da yer aldığı ekip, en son 200 bin yıl önce faaliyete geçtiği tahmin edilen ve bir kilometre derinliğinde kratere sahip el değmemiş Bosavi Dağı'nda, 82 santimetre uzunluğundaki kedi büyüklüğünde farelerin de filmini çekti.

  Aralarında 16 kurbağa, bir kertenkele, en az 3 balık, 20 böcek ve örümcek ile bir yarasanın bulunduğu 40'tan fazla yeni hayvan türü keşfeden ekibin çektiği belgesel filmin ilki yarın BBC'de gösterilecek.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
    2. Cevap: "Kayıp dünya" bulundu

  Kimbilir dünyanın el değmemiş yerlerinde şaşıracağımız ne hayvanlar ve canlı türleri vardır ...
    3. Cevap: "Kayıp dünya" bulundu

  :f73:

  oo daha nereler vardır
    4. Cevap: "Kayıp dünya" bulundu

  payLaştıqın için saoL mervişimM..! =)
    5. Cevap: "Kayıp dünya" bulundu

  Ohooo adamlar daha Dünya'yı bitirememişler Ay'a çıkmayı planlıyolar :D
    6. Cevap: "Kayıp dünya" bulundu

  Evet daha neler vardır kim bilir? Geçenlerde de Karakulak adlı hayvanın Hacettepeli öğrenciler tarafından 2. defa resmi çekilmişti. En yakışıklı kedi olarak adlandırıyorlar. İsmini de Türkler koydular.:f196:

  [​IMG]