Kavga etmemeniz gereken 10 kişi!

'Sosyal Konular' forumunda alemşah tarafından 23 Şubat 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kavga etmemeniz gereken 10 kişi!

  Kavga ederken dikkatli olmanız gereken kişiler
  Kavga etmemeniz gereken meslek gurupları


  [​IMG]

  10. Garsonlarla sakın kapışmayın...

  Asla kavga etmemeniz gereken kişiler listesinin son sırasında garsonlar yer alıyor. kapışmak için tehlikeli bir grup çünkü öç almayı seven bir meslek grubudur. Bütün gün insanlarla başa çıkmak zorunda kalan garsonlar, özellikle kaprisli müşterilerin nazını çekmek durumundadırlar. Zaman içinde daha vurdumduymaz hale gelebilirler. Hıncını servis ettiği yemekten alabilirler. Yani sipariş verdiğiniz yemekle ilgili kötü emelleri olabilir. Eğer gittiğiniz bir restoranda yemeğinizi sağlıklı bir şekilde ve olması gerektiği gibi yemek istiyorsanız, siz siz olun, garsonlarla veya aşçılarla fazla kapışmayın.

  [​IMG]

  9. Sinirli taksi şöförleriyle kapışmayın...

  Trafikte seyrederken laf attığınız veya tartıştığınız kişiye çok dikkat edin! Özellikle mümkünse sinirli taksi şöförlerinden uzak durun. Tüm gün trafik içinde boğuşan taksicilerin siniri her an tepesindedir. Bu nedenle sizin küçük bir sözünüze verdikleri tepki çok büyük olabilir. Dayak yiyebilirsiniz ve hatta sopayla bile dövülebilirsiniz! Aman dikkat!

  [​IMG]

  8. Kuaförünüzle asla tartışmayın...

  Güzelliğinizi sadece saçınızla ilişkilendiriyorsanız, asla kuaförünüzle tartışmamalısınız. Çünkü sizi rezil de edebilir, vezir de! Saçınız beklediğiniz modelin veya rengin çok dışında bir şekle girebilir.

  [​IMG]

  7. Müşteri Hizmetleri Servisi ile asla kapışmayın...

  Call center görevlisi gibi müşteriyle birebir ilişkide olan kişilerle tartışmayın. Yoksa telefon başında saatlerinizi harcayabilirsiniz!

  [​IMG]

  6. Postacıyla tartışmayın....

  Postacınızla da sakın kavga etmeyin. DÜşünün bir kere. Diyelim ki, çok önemli bir evrak bekliyorsunuz veya sevgilinizden önemli bir mektup. Böyle bir durumda hayatınız postacıya bağlı. Size öcünü alabilmek için onlarca bahane uydurabilir.

  Mesela; mektubunuz posta kutusunda kaybolabilir, gönderen kişi göndermemiş olabilir...

  [​IMG]

  5. Hizmetçinizle asla kapışmayın...

  Birini evinizde tek başına bırakmanız demek, o kişiyi hayatınıza dahil ediyorsunuz demektir. Bu kişinin hayatınıza dahil olması demek de, başınıza birçok şey gelebilir anlamına gelir. Mesela diş fırçanız klozetin içinde bir süre yüzüp tekrar bulunduğu yere geri gelebilir. O nedenle siz siz olun, tartışmayın!

  [​IMG]

  4. Öğretmeninizle asla kapışmayın...

  Öğretmenler güçlü kişilerdir. Sizin geleceğinizle oynama yetkisine bile sahiptir. Yetkilerin bu kadar geniş olduğu bir meslek grubuyla kapışmanız pek doğru bir iş değildir. Geleceğinizle oynamak istemiyorsanız sakın tartışmayın.

  [​IMG]

  3. Patronunuzla kapışmayın...

  Tabi ki de işsiz kalmak istemiyorsanız asla kapışmamanız gereken bir meslek grubu. Hatta olabildiğiniz kadar yumuşak başlı ve uyumlu davranın. BU kişi hayatınızda ileriki zamanlarda da lazım olabilir. Patronunuzu referans olarak kullanabilir veya yeni iş imkanlarını onun sayesinde yakalayabilirsiniz.

  [​IMG]

  2. Komşularınızla sakın tartışmayın!

  En çok vakit geçirdiğiniz yer eviniz! O nedenle huzur sizin için en önemli şey. Tüm günün stresini evinizde atıyorsunuz. Eğer huzurunuz bozulmasın diyorsanız, asla komşunuzla kavga etmeyin. Hergün karşılaştığınız ve göz göze geldiğiniz komşunuz en değerli varlığınızdır.

  [​IMG]

  1. Eski sevgilinizle asla kapışmayın...

  İşte listenin ilk sırası. Eski aşkınız... Kötü de ayrılmış olsanız asla geriye dönüp bakmayın. Çünkü zaman geçtikçe daha da hırslanıp hıncını almak isteyebilir. Bu durumda da başınıza birçok şey gelebilir. Kimsenin yüzüne bakamayacak hale gelebilirsiniz. Dikkatli olmak gerekir!

    2. Cevap: Kavga etmemeniz gereken 10 kişi!

  En önemli kişiyi unutmuşsun Alemşah benimle kavga edenlerin sonuda pek hayırlı olmuyor :f106: :f106:
    3. Cevap: Kavga etmemeniz gereken 10 kişi!

  Gerçekten dogru ama 5.'yi okudugumda mıdem bulandı =) tşk paylasımın ıcın..
    4. Cevap: Kavga etmemeniz gereken 10 kişi!

  Onla tartışma bunla tartışma geriye kim kaldı :))
    5. Cevap: Kavga etmemeniz gereken 10 kişi!

  geriye hazan kalmış baksana kendini listeye eklemeye çalışıyor :))
    6. Cevap: Kavga etmemeniz gereken 10 kişi!

  En son istanbul'da havaalanının taksicisiyle ufak bir tartışmam oldu.Ama ben haklıydım.Kısa mesafe diye yolcu olarak beni beğenmedi.Sanırım taksisinde müşteri olabilmek için Kapıkule sınır kapısına kadar gitmek gerekiyor.