Kato Dağı Operasyonu 17 Eylül 2011

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 17 Eylül 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Kato Dağı'na büyük operasyon
  Kato Dağı'na Havadan ve Karadan Operasyon başlatıldı
  Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarında bulunan Kato Dağı'ndaki PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için geniş çaplı operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyonda, Kato'nun stratejik noktalarına özel eğitimli komandolar indirilirken, karadan da askerler sevkedildi.

  Irak sınırının karşısında bulunan Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda hareket halindeki bir grup PKK'lıyı tespit eden güvenlik güçleri kapsamlı operasyon başlattı. Dün öğleden sonra başlatılan ve halen sürdürülen operasyonlara bölgeye gelen Bolu Komandı Tugay Komutanlığı'na bağlı özel eğitimli birlikler de destek veriyor. Sikorsky helikopterlerle Kato'nun Sedkar bölgesine komandolar indirildi. Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu alanları bombaladı. Kato'ya karadan da asker sevkedildi.

  Kato Dağı'nda sayılarının 100'ü bulduğu tahmin edilen PKK'lıların geçiş güzergahlarını kesen güvenlik güçleri, derin vadileri termal kameralarla kontrol altına alıyor. Şu ana kadar sıcak bir temas olmadığı dağa çıkan yollarda ise jandarma ekipleri mayın taraması yapıyor.


  sabah