Kate Winslet Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 25 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kate Winslet ve Resimleri


  Kate Winslet Biyografisi ve Resimleri


  Kate "Elizabeth" Winslet 5 Ekim 1975 tarihinde İngiltere'de doğdu.

  Tamamen oyuncu bir aileden gelen Winslet genç yaşına rağmen bu zamana kadar dört defa Oscar'a aday gösterildi. Winslet 1998 yılı itibariyle, iki kere Oscar'a aday olmayı başaran en genç oyuncu unvanını elinde bulunduruyor. Oscar (Akademi), BAFTA, SAG, Grammy ve Altın Küre sahibi İngiliz oyuncu 22 yaşında, iki Akademi Ödülü (Oscar) adaylığı elde edebilme başarısını gösteren en genç oyuncu rekorunu kırmıştır. Oyunculuğa ilk adımını 11 yaşında bir TV reklamıyla atan Winslet, "Christmas Carol" adlı animasyon filminde seslendirme yapıp ve ayrıca bu filmin şarkısını söyleyip, single albüm çıkardı.

  Akademi ödüllerine üç, dört, beş ve altı kere aday gösterilen en genç oyuncu olmayı da başarmıştır. Kariyeri boyunca çeşitli rollerde izleyici karşısına çıksa da, Titanik filmindeki Rose DeWitt Bukater ve Eternal Sunshine of the Spotless Mind filmindeki Clementine Krucynzski performansıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır. Titanic filminden sonra daha çok bağımsız ve düşük bütçeli filmlerde oynamayı tercih ettiği için, Anna and the King ve Shakespeare in Love gibi filmlerdeki başrol tekliflerini reddederek, aynı dönemde Holy Smoke ve Hideous Kinky gibi bağımsız filmlerde oynadı.

  İlk evliliğini Hideous Kinky adlı filmin setinde tanıştığı yönetmen asistanı "Jim Threapleton" ile yapmış ve "Mia" adını koydukları bir kız çocuğu sahibi olmuştur. 2001 yılında eşi Jim Threapleton ile ayrılığının ardından American Beauty, Road to Perdition ve Jarhead gibi filmlerin ödüllü yönetmeni "Sam Mendes ile evlenerek, "Joe" adında bir erkek çocuğu dünyaya getirdi.

  Kate Winslet Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
    2. Cevap: Kate Winslet Kimdir, Resimleri

  yerim ben seni ya