Kaspersky'la Programları Güvenli Çalıştırma

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 28 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Kaspersky'la Pragramları Güvenli Çalştırın !

  Kaspersky en popüler ve en kaliteli antivirüs programlarından birisi.Sunduğu özelliklerle bilgisayarınızda tam koruma sağlıyor.Bu özelliklerden birisi de GÜVENLİ BÖLGE özelliğidir.Bu özellik yardımıyla bilgisayarınızdaki program ve uygulamaları güvenli olarak çalıştırabiliyorsunuz.Peki bunu nasıl yapacaksınız ?

  1) İlk önce BURADAN kaspersky'ı indirin ve kurun.

  2) Daha sonra yazılımın ana menüsünü açın.Sol taraftaki GÜVENLİ BÖLGE butonuna tıklayın.Hemen alt tarafta bulunan panelden(GÜVENLİ ÇALIŞTIRMA SANDBOX) bölümünün altında Güvenli Çalıştırılan Uygulamalar kutusunun solunda EKLE butonuna tıklayın ve arkasından GÖZAT butonuna tıklayın.
  [​IMG]

  3)Çıkan pencereden istediğiniz programı veya uygulamayı seçin ve deyin.Program kutucukta belirecektir.
  [​IMG]

  4)Program kutucuğa geldiğinde SAĞ TIK layın.Karşınıza bir pencere açılacak bu pencereden isterseniz ÇALIŞTIR diyerek programı güvenli modda açabilir ya da her zaman güvenli modda çalıştır diyerek her açtığınızda koruma altında açılmasını sağlayabilirsiniz ya da masaüstünüze kısayol oluşturabilirsiniz.
  [​IMG]

  5)Eğer güvenli modda çalıştırdıysanız aşağıdaki resimde olduğu gibi program etrafında yeşil bir koruma alanına sahip olarak açılacaktır.Bu demektir ki program Kaspersky koruması altındadır.Rahatça kullanabilirsiniz.
  [​IMG]
  ;)