Kaşlarınız ve Yaşınız

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 23 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. Kırk yaşını geride bırakanlar için en büyük sorun, yüzün sıkılığını ve diriliğini kaybetmesiyle kaşların yavaş yavaş göz kapaklarının üzerine yığılmaya başlaması..


  Bu yaşlardaki kişilerin yapması gereken ilk iş öncelikle kaşlarını çok inceltmekten kaçınmaları, burun köküne yakın kısmı mümkün olduğunca doğal bırakmaları ve şekil vermek için sadece kaşların uç kısımlarıyla oynamaları. Böylece gözlerinin daha çekik görünmesini sağlayabilirler.

  Kaşların uca doğru olan bir-iki santimlik kısmını tamamen alabilirler. Ardından da bir kaş kalemiyle, doğal kaş çizgisinin hemen üzerine (çok fazla yukarıda olursa yapay bir görünüm olabilir) yeni bir hat çizmeleri. Yeni kaşlarını oluştururken dikkat etmeleri gerekense tek bir çizgi yerine minik minik dokunuşlarla birçok küçük çizgiden yararlanmaları.

  Kalıcı makyaj
  Kaşlarınız sizden yılların ve onları hiç düşünmeden yolduğunuz günlerin acısını çıkarıyorsa, imdadınıza kalıcı makyaj yetişebilir. Kaşları küsen ve bir daha çıkmayanlar kalıcı makyajla daha kalın kaşlara sahip olabilirler. Kalıcı makyajda bir çeşit dövme ve yaklaşık 1 yıl boyunca kalıcılığını koruyor. Kaşların kontürünü belirlerken gerçek yerinden biraz daha yukarıya çizerek gözlerinize daha çekik bir ifade vermek mümkün.

  Ayrıca kaşlarınızı ve kirpiklerinizi boyatarak da daha çarpıcı görünmelerini sağlayabilirsiniz. Çünkü bazen kaşların yoğunluğu ve biçimi güzel olduğu halde renklerinin açık olması belirsiz görünmelerine neden olabiliyor. Tabi aynı şey kirpikleriniz için de geçerli. Üstelik kirpiklerinizi boyattıktan sonra sürekli bakra kullanmanıza da gerek kalmayacaktır. Bu işlemi ayda bir-iki kez tekrarlamanız gerekebilir.
   


Similar Threads: Kaşlarınız Yaşınız
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Kaşlarınız ve Yaşınız 2 Ekim 2011
Kişisel Bakım Kaşlarınız için yüz yogası nasıl yapılır 21 Aralık 2013
Kişisel Bakım Kaşlarınızı Almadan Önce 2 Haziran 2012
Kişisel Bakım Yaşınıza Göre Kaşınız Nasıl Olmalı? 5 Ekim 2009
Kişisel Bakım Yaşınıza Göre Kaş Stilleri 26 Mayıs 2009