Kaşlarım nasıl güzel görünür?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 7 Mart 2014 tarihinde açılan konu


 1. Kaşlarınızın güzel görünmesi için öneriler
  Kaşlarınızın güzel görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken birkaç önerimiz olacak sizlere.Bu önerilerimizi dikkate alırsanız sizlerde kısa sürede güzel görünümlü kaşlara sahip olabilirisniz.

  güzel-kaslar-icin-.

  Kaşlarınızın güzel görünmesi için yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir.Kaşların şekli tüm yüz görünümü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve kaşlar yüze bakıldığında en çok dikkat çeken bölgeler arasındadır. Bu nedenle doğru kaş şekli ve bakımlı kaşlar görünüşünüze büyük ölçüde farklılık katacaktır.

  Kaşların Güzel Görünmesi İçin yapmanız gerekenler;

  Kaşlarınızı almaya 1-2 hafta ara verin. Böylece kaşlarınızın doğal büyüme sürecini ve şeklini gözlemleyerek farklı şekilleri denemek için kendinize fırsat yaratabilirsiniz.

  Kaşların Güzel Görünmesi İçin Kaşlarınızı alırken bulunduğunuz ortamın mutlaka aydınlık olmasına, mümkünse gün ışığı almasına dikkat etmelisiniz.

  Her cımbız aynı değildir. Kaşınızı alırken kullandığınız cımbızın kaliteli olmasına özen gösterin. Ucuz cımbızlar çok kısa ve ince tüylerin alınmasını zorlaştırır.

  Kaş alırken kılların uzama yönüne doğru almaya çalışın. Böylece size yakışan kaş şeklini daha kolay bulabilirsiniz. Kılın uzama yönünün tersine doğru kaş almak kıl köküne zarar verebilir ve bu da acıya, şişliğe, hatta enfeksiyona neden olabilir. Kaşlarınıza şekil verirken yaşanan ağrı sizi rahatsız ediyorsa saç köklerinin genişlediği, gözeneklerin açıldığı ve cildin daha yumuşak olduğu banyodan sonraki zamanı kullanabilirsiniz.

  Kaşlarınıza şekil verirken dikkat etmeniz en önemli kural “kaşların tüm yüze katkı yapması ve tek başına dikkat çekici olmamasıdır. Bu yüzden kaşınızı alırken sadece kaşlarınıza odaklanmayın, vereceğiniz şeklin tüm yüz göz önüne alındığında nasıl görüneceğine odaklanın.

  Saç boyatıldığında genellikle kaşlar göz ardı edilir ancak farklı saç ve kaş rengi genel görünümü olumsuz olarak etkiler. Tabi narin kaşlarda saç boyası kullanmak doğru değil ancak bitkisel renk açıcılar kullanabilir veya makyaj malzemeleri ile kaş rengini yeni saç renginize yaklaştırabilirsiniz.

  Kaşınızı düzeltirken 1 seferde 1 kıl alın. Bu sayede istenmeyen şekilleri önleyebilirsiniz. Büyüteçli ayna kullanmak tam istediğiniz kılı almanızı kolaylaştıracaktır.

  güzel-kaslar-icin-.