Kaşıntıya Ne Sürülür

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Masal tarafından 27 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kaşıntıya Ne İyi Gelir


  Kaşıntıyı Geçirmek İçin Ne Sürülür


  Kaşıntı birçok sebepten dolayı meydana gelen bir sorundur. Özellikle şiddetli olduğunda büyük rahatsızlık verir. Aynı zamanda cildin tahriş olmasına neden olur.

  1 kahve fincanı vazelin içerisine 1 çorba kaşığı kadar ıtır çiçeği adı verilen bitkiden katılır ve iyice karıştırılır. Hazırlanan karışım kaşıntı olan bölgelere sürülür.
  Diğer bir yöntemde ceviz yaprağıdır . Yaklaşık olarak 100 gram kadar taze ceviz yaprağı 1 litre su içerisinde kaynatılır. Daha sonra süzülür ve kaşıntı olan bölgelere sürülür. Bu karışımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kullanabilirsiniz. Yaklaşık olarak 25-30 dakika boyunca kaşıntılı bölgeyi bu karışım ile temas halinde tutmalısınız.

  Kaşıntı için faydalı bir bitki de çam yaprağıdır. Yaklaşık 1 litre suyun içerisinde 100 dram kadar çam yaprağını kaynatın. Daha sonra süzün ve kaşıntılı bölgelere bu süzüntüyü uygulayın. Son olarak ise defneyaprağı ile yapılan karışımı önerelim. Yine 1 litre suyun içerisine 100 gram kadar defneyaprağını ve 1 çorba kaşığı defne tohumu tozunu katarak kaynatın. Daha sonra aynı şekilde süzerek kaşıntılı bölgelere uygulayın.