Kaşıntı için ne yapmak gerekir

'Sağlıklı Yaşam' forumunda EyLüL tarafından 26 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kaşıntıya Neler İyi Gelir
  Kaşıntıya İyi Gelen Bitkisel Öneriler

  Bir çok insanımızın ortak sorunu olan kaşıntı için şifalı bitkilerden bir karışım tarifi buldum. İşte Kaşıntısı olanların kullanacağı karışım önerisi

  Kaşıntı kaşınma arzusu uyaran bir duygudur. Kaşıntı kişiyi oldukça rahatsız edebilir. Şiddetli olduğunda uykusuzluğa, gerginliğe ve depresyona neden olabilir.Kaşıntıya iyi gelen şeyler başında aspirinin geldiğini biliyor muydunuz. Kaşıntıya evde çözüm arıyorsanız sizlere kolay ve etkili bir tarif.

  Gerekli Malzemeler

  4 adet aspirin tablet,Bir miktar nemlendirici

  Hazırlanışı : Aspirinleri ezip toz haline getirin. Elde ettiğiniz tozu bir miktar nemlendiriciyle karıştırıp kaşınan bölgeye sürün. Bu losyon Aspirinin cilde nüfuz etmesini sağlayacak ve kaşıntıyı durduracaktır. Çok etkili bir yöntemdir.

  Bir Başka Kaşıntıya iyi gelen kür tarifi

  Malzemeler

  Frenk Maydanozu,Lahana,Badem,Arpa,Kızıl Ağaç,Defne.

  Hazırlanışı ve Kullanış

  Frenk maydanozu suda demlendikten sonra süzülür. Elde edilen posa krem kıvamına gelinceye kadar badem yağı ile karıştırılarak yoğrulur. Hazırlanan merhemle kaşınan yere masaj yapılır.

  Kızılağaç, ezilmiş taze badem ve lahana birlikte kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvı işe kaşınan yere masaj yapılır.

  Arpa, sıcak suda pişirilir. Süzülerek elde edilen sıvı bir süre dinlendirilir. Bu sıvıyla ıslatılan bir bezle kaşınan yer ovulur.Kalan Posa Ezilere, merhem kıvamına gelene kadar badem yağı ile yoğurulur. Hazırlanan bu merhem günaşrı kaşınan yere sürtülür.Defnenin dal ve yaprakları, yemişleri ile birlikte kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvı ile kaşınan yerlere ıslatılan bir bezle masaj yapılır.