Kaş ve göz kapağı estetiği

'Kadınların Dünyası' forumunda ZeuS tarafından 18 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Göz kapağı estetiği nedir
  Kaş ve göz kapağı estetiği hakkında bilgi
  Kaşlar yaşlanma ve alttaki yumuşak dokularının erimesiyle zamanla yerçekimine yenilip sarkıyor.Bu sarkma kişiye yorgun, yaşlı, bitkin bir ifade katıyor.Bazen de görüş alanını bile kapatacak hale gelebiliyor.Ayrıca üst ve alt göz kapaklarında sarkma, alt göz kapaklarında yağ dokularının hacminin artmasıyla torbalanma görülüyor. Özellikle kaşların dış köşelerinde görülen bu sarkmalar, bazen iç ve orta kaş bölgesinde ciddi olarak hissediliyor.

  Dikişle kaş asma

  Yüzümüze yorgun ifade veren sarkmaların giderilmesi için uygulanan tekniklerden biri, dikişle kaş asma. Bu,ameliyat bıçağı kullanılmayan ve dikiş izi olmayan bir yöntem. Bu teknikte kalıcı bir dikiş materyaliyle kaşlar en dış köşesinden yukarı doğru, saç çizgisinin gerisindeki bir noktaya cilt altından asılıyor. Dikiş materyali fark edilmiyor. Normalde sırt üstü yatağa yattığımızda yer çekiminin etkisi yok olduğu için kaşlarda hafif bir yükselme, yüzde genel olarak daha genç bir ifade beliyor. İşte operasyon sırasında elde edilmek istenen görüntü, bu doğal hal ve hafif kaş yükselmesi. Hasta uygulama sonrasında aynı gün eve gidebiliyor ve 1-2 günlük istirahatten sonra normal hayatına dönebiliyor. Ağrı ve şişlik yaşanmıyor.

  Göz kapağı germe
  Alt ve üst göz kapağındaki, kişiye yorgun, yaşlı ifadesi veren fazlalıkların alınmasına deniyor. Bu tür operasyonlardan sonra aynı gün eve çıkmak mümkün, hastanede kalmaya gerek yok. Dikişler operasyondan 5-7 gün sonra alınıyor. Yaklaşık 6-7 ay içerisinde de göz kapağındaki kesi izleri fark edilmeyecek duruma geliyor. Kişi üç gün sonra normal hayatına dönebiliyor. Kullanıyorsa, iki hafta sonra kontak lenslerini takabiliyor.


  Öğle vakti uygulaması
  Bakışlarımızı gençleştiren ve yorgun ifademizi yok eden, göz çevresindeki kırışıklıkları gideren, kaşları kaldırabilen bir diğer uygulama da botoks. Öğle arası uygulamalar olarak bilinen ve yaklaşık beş dakika süren bu işlem sonrasında 4-6 ay arası bir dönemde yaşlanmaya dair tüm etkilerden kurtulmak mümkün. Üstelik işlem sonrası ağrı ya da şişlik de olmuyor. Botoksla kombine edilebilecek dolgu uygulamaları gerekli noktalarda hacim artışı sağlayarak kaşların daha genç ve çekici görünmesini, çizgilerin azalmasını ya da yok olmasını sağlıyor. En önemlisi, hangi uygulamanın, nereye, ne zaman yapılabileceğini bilen bir cerrahın elinde olmak.

  (milliyet)