Kaş Kaldırma yöntemleri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 5 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Kaş Kaldırma yöntemleri nelerdir

  Estetik açıdan kaşların önemi kesinlikle ihmal edilmemeli bu durumda kaş kaldırma ameliyatı cerrahi müdahale gerektiren uygulamala akla ilk gelen uygulamalar arasında yer alıyor.

  İşlem 3 ayrı metod (yöntem) kullanılarak yapılabilir. Bu metodların hangisinin
  hasta için en uygun seçenek olduğunu muayene sonrasında doktor ve hasta birlikte
  karar verirler.kaş kaldırma metodları  1. Metod: Botox işlemidir. Basit bir enjeksiyonlazalındaki kırışıklıklar tamamen düzelir kaşlar 1-2 mm kalkar . Bu yöntemin dezavantajı 4-5 ayda bir tekrarlamak gerekmektedir.

  2. Metod: Endoskopik kaş kaldırma ve alın germedir. Genel anesteziyle yapılır. Saçlı deriye yapılan küçük kesilerle ameliyat gerçekleştirildiği için belirgin bir iz kalmaz. 2 saat
  kadar sürer Ameliyat sonrası 1 hafta kadar minimal ödem ve göz kapaklarında morarma olmaktadır.

  3 Metod: Daha ağır bir işlemdir. Kırışıklıklar çok derinleşmişse bu teknik kullanılır. Saçlı deride bir kulaktan diğerine uzanan bir kesi yapılır ve kırışıklığa neden olan kaslar çıkarılır alın gerilerek dikilir. Genel anesteziyle yapılır. Ameliyattan 12 gün sonra saçlı derideki
  dikişler alınır. Kesi saçlı deriden yapıldığı için iz gizlidir ancak saçların içerisinde arandığı zaman bulunabilir. Bu ameliyattan sonra da 10 gün kadar süren alın bölgesinde şişlik ve göz kapaklarında morarma olabilir.

  Kaş kaldırma, alın germe ameliyatı fiyatları operasyonu gerçekleştirecek ekibe, hastaneye bağlı olarak değişmektedir. Başvuracağınız doktorunuz size bu ameliyatın yöntemlerini anlatacak, kendi yaptığı örnek hasta resimlerini yine sizinle paylaşacaktır. Son dönemlerde en çok üzerinde durulan konu ise endoskopik yöntemle yapılan ameliyatlardır.