Kaş Boyası Renkleri

'Güncel Bilgiler' forumunda Violet tarafından 14 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kaş Boyası Renkleri,

  Kaş ve kirpiklerin aylık boyanmasında kullanılan tamamen bitkisel ve besleyici boyalardır.
  Boyalar mutlaka Refectocil sıvı veya krem Oksidanla birlikte kullanılmalıdır.
  Aylık Kirpik Boyama Yöntemi
  Koyu lacivert ve siyah renkleri mevcut olan refectocil kirpik boyasından özel kristal kaba 1 santim sıkıldıktan sonra 6-damla oksidant damlatılır ve kutunun içindeki çubukla iyice karıştırılır. (saç boyası kıvamına gelecek şekilde)
  Kirpikler ve göz çevresi yağsız bir temizleyici ile iyice temizlenir.
  Göz altlarına ince bir tabaka vazelin sürüldükten sonra cildin boyanmaması için özel gözaltı pedleri, alt kirpiğe kadar gelecek şekilde yapıştırılır.
  Boya önce; gözler açık durumda iken alt kirpiklere iyice sürülür.
  Daha sonra gözler kapatılır ve boya aynen üst kirpiklerede tatbik edilir.
  20 dakikalık bir bekleme süresinden sonra üst kirpiğe kuru bir pamuk konularak alttaki ped ile birlikte öne doğru çekilir.
  Yine kuru pamukla yalnız kirpikler aşağıdan yukarıya doğru silinerek temizlenir, en son nemli bir pamukla temizleme işlemi tamamlanır.
  Boyama ve bekleme esnasında göze kaçan boya gözü yakabilir, fakat refectocil boyaları bitki ekstrelerinden yapıldığından göze hiçbir zararı olmadığı gibi kirpik ve kaşları besler ve çoğaltır.
  Kaşlarada tatbik edilir, yalnız burada bekleme süresi 5- 10 dakikadır.

  Aylık Kaş Boyama Yöntemi
  Çeşitli renkleri mevcut olan refectocil kaş boyasından kaba 1 santim kadar sıkıldıktan sonra 6-7 damla (saç boyası kıvamına gelecek şekilde) oksidan damlatılır ve kutunun içindeki çubukla iyice karıştırılır. Kaşlar yağsız bir temizleyici ile iyice temizlenir. Kaş şekline göre boya bütün kaşa tatbik edilir. İstenilen koyuluk derecesine göre 5 ile 10 dakika arası beklenir.(kaşta ne kadar çok beklenirse o kadar koyu ton elde edilir.) Eğer kaşlarda beyazlıklar varsa beyazlıkların üstü boya ile kapatılır. Boyanın tutup tutmadığı her zaman ilk boyandığı yerden kontrol edilir. Süre sonunda kaştaki boya kuru bir pamuk yardımı ile kaştan alınır. İlk defa kaş boyatılıyorsa boyamadan 20 gün sonra tekrarlanırsa kalıcılık daha uzun süreli olur. Daha sonraları ayda bir boyanabilir.