Kaş Alma Teknikleri

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kaş Alma Teknikleri resimli,
  Kaş Alma Yöntemleri,
  Kaş Alma Şekilleri

  [​IMG]

  Kaşlarınız kişiliğinizi yansıtır
  Evet, kaşların şekli ve rengi bir kadının nasıl görünmek istediğini anlatır. Çok mu ciddisiniz? Yoksa, daima gülen bir yüze mi sahipsiniz? Bakışlarınızdan memnun değil misiniz? "Kaş" deyip geçmemek gerekir. Çünkü değişken bir kaş modasının bile yaratıldığı günümüzde, değişmeyen bir gerçek var. Şekle sokulmuş kaşlar, yüzünüzü aydınlatır ve sizi gençleştirir. Tipiniz için en uygun kaş formunu nasıl bulacağınızı, aşağıdaki yöntemlere bakarak bulabilirsiniz.

  Yüzünüze en uygun kaş şeklini bulun
  Bir kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine dayayıp, resimdeki gibi dik olarak yüzünüzde tutun. Kaş, kalemin denk geldiği noktadan başlamalıdır. Sonra kalemi şakağınıza doğru eğin. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde biçimlendirin.

  Kaş yayınızı belirleyin
  Kaşınızın en yüksek olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin. Burundan itibaren kaşın 2/3 yukarı doğru ve kalan 1/3 de aşağı doğru gitmelidir. Eğer kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin.

  Acıtmadan alın
  Kaşlarınızı alırken daima çıkış yönlerine göre çekin. Önce alt kenardan başlayın. Üst kenarı sadece inceltin.

  Fazla kaçırmayın
  Eğer bir kaç defa fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.

  Boşlukları doldurun
  Kaşlarınızı, önce kaş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Bu şekilde boşlukları görebilirsiniz. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarı tarayın.

  Profesyoneller ne kullanıyor?
  Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları kolayca alabilir, biraz ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu tercih edin
   


Similar Threads: Kaş Alma
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Kaşlarınızı Almadan Önce 2 Haziran 2012
Kişisel Bakım Kaşlar nasıl alınır, kaş alma yöntemleri 23 Eylül 2011
Kişisel Bakım Düzgün Kaş Alma 13 Mayıs 2010
Kişisel Bakım kalıcı kaş boyama nasıl yapılır (kaş kontürü) 10 Ağustos 2014
Kişisel Bakım Hızlı Kaş Uzatma Yöntemleri 29 Nisan 2014