Kart borçlusuna vekalet ücreti şoku

'Haberler' forumunda aykuta tarafından 13 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu


 1. Kredi kartı borçlularının mağduriyetini gidermek ve bankaların kart borçlularının tahsilatlarını gerçekleştirmesi için çıkarılan yasada bankaların uyanıklığı bitmiyor.

  Kredi kartı affından sonra ödeme yapmak için bankaya gidenlerden öncelikle vekalet ve harç giderini yatırması isteniyor

  Kredi kartları borçlarına ödeme kolaylığı getiren yasa uygulamada borçluyu üzdü Borcunu yapılandırmak için bankaya gidenler, avukata yönlendirildi. Avukatların ise tüketicilere kolaylık sağlamadığı ve vekalet ücretlerinde sıkıntı yaşandığı öğrenildi. Yasadan yararlanacak olan 874 bin dosyanın 300 bini varlık yönetim şirketlerinde, geri kalanı da sözleşmeli avukatlara verildi. Avukatlara giden borçlular, vekalet ve harç giderlerinin öncelikle ödenmesine ilişkin talepler ile karşılaştı. Bazı kredi kartı borçlularının vekalet ve harç ücretlerinin, kart borcu tutarı kadar çıkması da, tüketicileri isyan ettirdi.

  BDDK’DAN % 25 UYARISI

  Tüketicileri, kredi kartı borçlarının faizlerinin yeniden hesaplanması konusunda uyarıda bulunan BDDK, BDDK’nın internet sitesinde yer alan hesaplama sisteminden yararlanarak borçlardaki düşüş oranının tespit edilmesini istedi. BDDK, avukatlık ve harç giderleri içinde borçluları uyararak, bu kapsamda yapılacak tahsilatın toplam giderin yüzde 25’i olacağını bildirdi. Buna göre, bin 200 liralık avukatlık ve dava giderinin sadece 300 liralık kısmını tüketici ödeyecek.
    2. Cevap: Kart borçlusuna vekalet ücreti şoku

  Bilgi için saol..
    3. Cevap: Kart borçlusuna vekalet ücreti şoku

  Bilgilendirme için teşekkürler her ne kadar kredi kartı mağdurları bu haberle bir kez daha hayal kırıklığına uğrayacak. bilinçsiz kullanıcıların ortak sorununa daha kolay bir çözüm yolu bulunması gerekir. :f40: