Karpuz yemenin faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 19 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


 1. Yine bir şifalı bitkiler bölümüzde sizlerleyiz.Bugünkü şifalı bitkimiz bir meyve özellikel yaz aylarında serinletici özleliği ile evlerimizden eksik etmediğimiz rengi ile iştahımızı kabartan harika bir görünümü olan karpuz hakkıında bilgiler hazırlaıdk.

  Karpuz yemenin faydaları evet yanlış okumadınız karpuz yemenin faydalarımı olurmuş demeyin sakın konuyla ilgili edindiğim bilgileri sizlerle paylaştığımda göreceksiniz ki karpuzun vücdumuza bilinmeyen ne kadar çok yararı bulunduğunu.

  [​IMG]

  İşte yaz aylarında severek tükettiğimiz karpuzun faydaları:
  Karpuz çok iyi bir idrar söktürücü olan karpuz, vücuttaki atık maddeleri, bağırsakları ve kanı temizlemeye yardımcı olur.Ayrıca karpuzun kalbimizi koruyucu etkisi de vardır. Soğuk algınlığına iyi gelir. Cinsel gücü arttırır. Vücuda zindelik, serinlik ve ferahlık verir. Börekleri çalıştırarak böbrek taşlarını ve kumlarını dökmeye yardımcı olur.

  Ve son olarak karpuz kemik gelişimini de desteklemeye yardımcı olur okuduğunuz gibi karpuz yemenin birçok faydası bulunuyor karpuzun faydalarını okuduktan sonra karpuz yenmezmi :)