Soru karınca duası türkçe

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Belinay tarafından 11 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


  1. selamun aleyküm acaba karınca duasını yazarken arapça değilde normal türkçe okunuşunu yazsam olurmu bereket için tşk.

    Cevap: karınca duası türkçe

    Ey Cebrailin, Mikailin, İsrafilin, Azrailin, İbrahimin İsmailin, İshak ve Yakubun rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegane Melik olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz Muhammed Allahın Elçisidir. Ey rabbim, Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernuş, Şazenuş, Kefeştetayyuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş (Ashabı Kehfin isimleri)


    Allhümme yâ rabbi ve Cebrâiyle ve miykâiyle ve îsrafiyle ve Azrâiyle ve îbrahiyme ve İsmâiyle ve İshâka ve Yakûbe ve Münzilelberekâti vetevrâti vezzebûri velincili velfurkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhilaliyyil azıym. Lâ ilahe illallâhül melikülhakkul mübiyn. Muhammedür Resûlullahi sadıkul vadil emiyn. Ya Rabbi ya Rabbi, ya hayyu ya kayyûmü, ya zelcelâli vel ikram. Eselüke ya rabbelarşil azıym. En yerzukaniy rızkan halâlen tayyiben Birahmetike yâ erhamerrahimiyn.
     


Similar Threads: karınca duası
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım hak divana ulaşınca süleyman dan hakkı kalır karınca kim söylemiş 7 Mayıs 2012
Sorun Cevaplayalım karınca yumurtası yağı kullanmak günah mı 19 Ocak 2012
Sorun Cevaplayalım Bereket duası yazı fontu ya da vektörel olarak kendisi 5 Kasım 2012
Sorun Cevaplayalım sınav duası (başarı için) 22 Ekim 2012
Sorun Cevaplayalım sekine duası nasıl okunur 9 Ekim 2012