Karın İnceltme Hareketleri Video

'Eğlence' forumunda Ezlem tarafından 18 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Karın İnceltme Hareketleri,

  Göbek gitsin istiyorsak düzenli bir uyku şart. Doğada her şeyin ritmi olduğu gibi, vücudumuz da biyolojik bir ritme sahip. O yüzden bu ritme ve biyolojik saate uygun yaşadığımızda da verimli şekilde hormonlarımızı da çalıştırmış olup metabolizma da aktif hale gelebilir. Ve göbek bölgemizin yağları azalabilir bu şekilde. O yüzden günde 6-8 saat uyku uyumak, mümkünse 11.00 den sonra uyumak düz karına yardım eder diyebiliriz.
  Güzel bir vitrin elde etmek istiyorsak düzenli beslenmemiz de şart. En azından 3 saat aralıklarla beslenerek karın-bel bölgesinin kalınlaşmasının önüne geçebiliriz.
  Az yağlı süt ve ürünlerini hayatımıza koyma vakti geldi. Günde 2-4 porsiyon tüketmenin karın yağlarını azalttığı çalışmalarca kanıtlanmıştır.
  Yemeklerden yarım saat sonra fiziksel aktivite yaparak insülin seviyesini düşürerek, daha ince bir bele sahip olabiliriz.
  İşlenmemiş karbonhidratlara (tam buğday ekmeği, kepekli makarna vb.) hayatımızda yer vererek karın yağlarını azaltabiliriz.
  Yağlı tohumları (ceviz, fındık, badem, antep fıstığı, yer fıstığı vb.) çiğ olarak ara öğünlerde meyveler ile birlikte tercih etmeniz, göbek bölgesi yağlarından kurtulmak için size fayda sağlar. Tekli doymuş yağ asitleri açısından zengin bu grubun bel çevresini incelttiği çalışmalarca kanıtlanmıştır. Günlük miktarın 50 g geçmemesi kaydı ile…
  Evet son yapılan çalışmalarda su içeriği yüksek besinlere de beslenmenizde yer vermenizin bel çevresinde küçülmeyi sağladığı göstermiştir O yüzden günlük beslenmemize; salatalık, iceberg, kereviz, kırmızı turp, domates, yeşil biber, karnıbahar, karpuz, ıspanak, çilek, brokoli, greyfurt, baby havuç, bal kabağı ve çeşitli çorbaları katma zamanı…