Karın Eritme hareketleri

'Sağlık Rehberi' forumunda Wish tarafından 4 Ara 2008 tarihinde açılan konu

 1. Karın Eritme Hareketleri

  Bir ayda dümdüz bir karna sahip olacağınız sekiz harekete devam ediyoruz. Unutmayın, programı düzenli uygulamak çok önemli

  Zemine sırtüstü uzanın. Kollarınızı vücudunuzun her iyi yanında paralel tutun. Bacaklarınızı yukarıya doğru uzatın. Vücudunuzun üst kısmını, beliniz zeminden kalkmayacak ve çeneniz göğüs kafesine değmeyecek şekilde yukarıya doğru kaldırın. Vücudunuzu kaldırırken nefes vermeli, indirirken nefes almalısınız. Egzersizi üç set halinde 10’ar kez tekrarlayın.

  Zemine sırtüstü uzandıktan sonra bacaklarınızla pilates topunu sıkıştırın. Çeneniz göğüs kafesine değmeden vücudunuzun üst bölgesini kaldırın. Şimdi zemine paralel şekilde uzatmış olduğunuz kollarınızı aşağı yukarı doğru hareket ettirin. Egzersizi üç set halinde 10’ar kez yapın.

  Yere uzanın. Ellerinizi başınızın arkasına yerleştirin. Vücudunuzun üst kısmını yukarıya doğru kaldırın. Önce sağ, ardından sol bacağınızı zeminle 90 derecelik açı oluşturacak şekilde kendinize doğru büktükten sonra gergin bir şekilde uzatın. Egzersizi üç set halinde 20’ar kez uygulayın.

  Dört ayak pozisyonu alın. Kalça ve karın kaslarınızı kasın. Bacaklarınızı arkaya doğru iyice uzatın. Bu pozisyonda yavaşça 15’e kadar sayın. Dizlerinizi tekrar bükün. Egzersizi üç kez tekrarlayın.

  Karın kaslarını güçlendirmek için…

  Her gün, sağlıklı beslenmeye ve lifli yiyecekler tüketmeye özen gösterin.
  Dik durun. Böylelikle karın kaslarınızın gevşemesini önlersiniz.
  Her gün en az iki litre su için. Çünkü su, boşaltım sisteminizin daha hızlı çalışmasını, ter ile toksinlerin atılmasını sağlıyor.
  Gün boyunca kas yapmak için çalışmaya gayret edin. Bunun için de asansörleri kullanmaktan vazgeçin, mümkün olan her yerde karın kaslarınızı sıkıp, gevşetin.
  Bazı sporlar karın kaslarını diğerlerine oranla daha fazla çalıştırıyor. Siz de güçlü karın kaslarına sahip olmak için bol bol yüzün, bisiklete binin veya kaya tırmanışı yapın.
   
Yükleniyor...