Karın Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir?

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 24 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


  1. Karın çatlağı nasıl tedavi edilir?    Karında oluşan çatlaklar bir çok kadının ortak dertlerinden biridir can yakıcı ve ağrılı değildir fakat estetik görünüm açısından rahatsız edicidir bu nedenle kadınlar bu sorunu oldukça büyütürler ve geçirmek için gerekli olan tedavi yollarını ararlar.

    Gebelik sonrası ve ya aşırı kilo alıp verme sonrası oluşan karın çatlaklarının tedavisi için uzun bir zaman gerekmektedir fakat bu imkansız değildir uygun bir tedavi yoluya karında oluşan çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz.Karın çatlaklarından kurtulmak için en kolay yöntemlerden biri estetik ameliyat yöntemidir bu sayede karın çatlaklarınızdna tamamen kurtulabilirisniz.

    Bir başka yöntem ise çatlak için kullanılan kıremler. Çatlak kremleri her ne kadar etkili bir yönttem olsa da uzun süreçli bir tedavi gerektirmektedir.Düzenli olarak kullanılması gerekir ve sabır isteyen bir tedavi yoludur.Büyüklerimiz bebe yağı kullanmanın karın çatlaklarına iyi geldiğini söyleseler de bu aslında yanlış bir uygulamadır.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/karincatlagi-tedavisi-42792.jpg]karincatlagi-tedavisi-42792[/IMGALT]