Karikatür Nedir kısa

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Aysell tarafından 15 Eki 2011 tarihinde açılan konu


 1. Karikatür tanımı kısa  Karikatürü kısaca tanımlayacak olursak;

  Karikatür nedir? Karikatür, herhangi bir düşüncenin ya da fikrin çizim yoluyla karşı tarafa güldürme amacı güderek aktarılmasıdır.

  Çizere bağlı olarak görüntünün hangi kısmının odak noktası olacağı değişim gösterir. Karikatürde neyin dikkat çekmesini istiyor ise o kısmı abartılı bir biçimde çizer ve okuyucuların anlamasını sağlar. Karikatür güldürmenin yanı sıra da çoğunlukla eleştirir. Gündemi, hoşuna gitmeyeni ya da göze batanı kendi zihin ve hayal gücü ile yansıtır. Karikatürü yapan kişiye ise karikatürist adı verilir.

  komik Karikatürler


  köpek.

  tavuk.

  tektaş.


  komik.
   
 2. Okul Öğrenci Karikatürleri

  elektrik.

  facebok.

  karne.

  öğrenci.

  sazan.

  deve.
   
 3. Karikatür

  merhaba ben dilara çok güzel işime yaradı resim ögretmenimiz defne hocam bu ödevi istedi bende ödevimi yaptım hazırlayandan ALLAH RAZI olsunnnnnnnnnn :) :) :) :) =::==:
   
 4. Bir kişinin bir şeyin ya da bir olayın tuhaf ve gülünç taraflarını meydana koyacak şekilde yapılan resim. Karikatürler, güdülen amaçlara göre, şaka etmek, alay etmek ya da küçük düşürmek için yapılmış olabilir.

  Kuvvetli bir anlatım kudretini gerektirdiği için ince ve önemli bir sanat şubesidir. Edebiyattaki mizah ve yerginin resimdeki şeklidir.
   
 5. karikatürü kısaca tanımlayacak olursak;

  Bir kişinin bir şeyin ya da bir olayın tuhaf ve gülünç taraflarını meydana koyacak şekilde yapılan resim. Karikatürler, güdülen amaçlara göre, şaka etmek, alay etmek ya da küçük düşürmek için yapılmış olabilir. Kuvvetli bir anlatım kudretini gerektirdiği için ince ve önemli bir sanat şubesidir. Edebiyattaki mizah ve yerginin resimdeki şeklidir.
   
 6. benim görsel sanatlar öğretmenim emir hocaya çoooookk teşekkür ediyorum bu ödevi verdiği için onun sayesinde gülmekten gözümden yaş aktı bu siteyede tşk ediyorum süper yazmışlar kısa ve özzz