Karbonatın Zayıflamada ki Faydaları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda okkan tarafından 22 Ocak 2009 tarihinde açılan konu


 1. karbonat metabolizmayı hızlandırır. Ancak metabolizmanın hızlanması ile birlikte tansiyon seviyesi de yükseleceğinden, bu konuda sıkıntılar yaşayan bireylerin karbonatlı su karışımını kullanmaması gerekir. Eğer istenmeyen bir durumla karşılaşılırsa mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna gidilmeli ve karbonat tüketimi derhal terk edilmelidir.

  Metabolizmayı hızlandırmanın da yanında, karbonatın, vücutta birikmiş suyun atılmasına da faydası vardır. Fazla tuz ve şeker tüketiminden dolayı vücutta oluşan ödemler hem kişiyi rahatsız eder hem de zayıflamayı yavaşlatır. Çünkü zayıflamak için vücuttaki su deviniminin düzenli olması, sekteye uğramaması gerekir. Karbonatın bir diğer faydası ise vücuttaki asit dengesini sağlamasıdır.

  Fazla karbonhidrat tüketen bireylerde buna bağlı olarak vücutta asit birikir.Bu asit metabolizmayı yavaşlatır ve yağ yakmaya adeta ket vurur. Günlük düzenli tüketilen karbonatlı su karışımı bu asidin vücuttan uzaklaşmasına yardımcı olacaktır. Dolayısıyla da vücudun metabolik hızı artacak ve yağ yakımı hızlanacaktır.

  Sayısız faydaları olan, doğal bir ürün olarak her markette bulunabilecek karbonatla hazırlanan basit bir karışım bile zayıflamada etkili olabilmektedir. Ancak zayıflamadaki olmazsa olmaz unsurlardan biri de iradedir. Kişinin iradesi zayıfsa kullanılan bu doğal ürünlerin pek bir faydası olmayacaktır. Ayrıca karbonat karışımıyla birlikte yapılacak günlük yarım saatlik antrenman da vücudun yağ yakmasına büyük katkılar sağlayacaktır.
   


  Wish, DiScOvErEr, Ezlem ve 1 kişi daha bunu beğendi.