Karboksiterapi nedir?

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 9 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

 1. Karboksiterapi tedavi
  Karboxiterapi yöntemi nasıl yapılır?
  [​IMG]
  Selülit ve lokal yağlanmada,tedavi amacıyla bölgesel karbondioxit verilerek yapılan bir tedavi yöntemidir.
  Yıllardır tıp alanında uygulanan Karboxiterapi, 8 yıldır da cilt ve vücut deformasyonlarında başarılı bir tedavi amacıyla uygulanıyor.

  Sorunun türüne ve büyüklüğüne göre değişik miktarlarda verilen karbondioksit gazı dokularda yağların tüketimini hızlandırıyor, ciltte elastikiyeti artırıyor, şişlikleri indiriyor, çatlakları ve göğüs ve çene altı-yanak sarkmalarında dokuları sıkılaştırarak yüz ovalini düzeltiyor.

  Karboxiterapi yönteminde çok küçük bir iğne yardımıyla cilt içerisine veya altına karbondioksit gazı enjekte ediliyor. Karbondioksit gazının miktarı ise sorunun çeşidine ve büyüklüğüne göre değişik miktarlarda dokulara aktarılıyor. Hastalar uygulamalar sırasında hafif bir acı duyabiliyorlar.

  Yapılan tedavi haftada bir veya iki defa gerçekleştiriliyor ve sonuç almak için soruna göre 10 – 20 seans yetiyor gerekiyorsa seans sayısı artabiliyor.

  Tedaviyi desteklemek ve geliştirmek için karboxiterapi yapılan alanlara mezoterapi ve vakumterapi uygulanması tedavi süresini kısalttığı gibi başarıyıda artırdığından genellikle beraber uygulanıyor.

  Karboxiterapi ayrıca saç dökülmesi,kılcal damar tedavisi,damar tıkanıklığına şeker hastalığına ve varise bağlı iyileşmeyen yaraların tedavisindede kullanılmaktadır.