Karboksiterapi Nasil Yapılır?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 18 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. Karboksi terapi treaupatic hale getirilmiş karbondioksit gazının cilt planlarına uygulanmasıyla yapılan tedavi şeklidir.

  Karboksiterapi(karbondioxiterapi) metodlu ve kontrollü parametrelerle C02 gazının deri altına pompalaması ile gerçekleşen bir tedavidır. C02gazı ilk olarak Fransada, Royat termallerinde 1925 yılından beri kullanılmakla birlikte, o tarihten bu yana estetikten tıbbi alanlara kadar bir çok alanda uygulanmaktadır.CO2 gazı renksiz, kokusuz bir gaz olup, yaşayan canlıda en son oluşan metabolik atıklardan biridir. Vücudumuz istirahat ortamında dakikada yaklaşık 200 ml. CO2 üretmektedir. Bu miktar, fiziksel egzersiz sırasında 10 katına kadar çıkmaktadır.

  Karboksiterapi Nasil Yapilir?

  Karboksiterapi, cilt altina dosametre ile uygun doz karbondioksitin verilmesi yoluyla uygulanir. Verilen karbondioksit, iç organlara ugramadan 2 saatte solunum yoluyla ve idrarla vücuttan atilir.


  Uygulama haftada 1-2, maksimum 3 kez olacak sekilde, 10-15 seanstan olusur. Her bir seans 20-30 dakika kadar sürer. Ilk seanslarda selülit azalir. Sonra çatlaklar geriler, kirisikliklar kaybolmaya baslar. 8-10 seanstan itibaren, yag doku incelir. 15 seansin bitiminde, 5-7 cm. (2-3 beden) incelme beklenir. Uygulanan bir kür (10-15 seans) 6 ay kaliciligini korur. Daha sonrasi için ayda 1 tek seans önerilir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ağu 2014