Karanlık internetin arama motorları!

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 18 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Karanlık ağları ve derin interneti keşfedin!

  Ali Güngör
  Google'ın göremediği karanlık ağları gezmek için çok özel 10 arama motoruyla tanışın...

  Daha önce sizlerle karanlık ağları "İnternetin saklı adresleri: Karanlık ağlar[/URL]" makalemizde paylaşmıştık.
  Şimdi bu karanlık, görünmez ve Google tarafından bulunmaz internet adreslerini keşfetmenin zamanı geldi. Karanlık ağların altında yatan "derin internet" denilen bilgi kaynaklarına erişim araçlarını öğrenebilirsiniz.
  Halka açık ve Google gibi arama motorları tarafından endekslenebilen internetin boyutundan kat kat büyük olan bu bilgi kaynaklarına, bu işe adanmış özel arama motorlarıyla erişebilirsiniz.
  İşte karanlık ağların derinliklerinde rehberiniz olacak 10 özel arama motoru...

  Infomine

  Amerika Birleşik Devletlerinin kütüphanelerine erişin ve veritabanlarından, makalelerden, bültenlerden, kataloglardan, araştırmacı listelerinden ve daha fazlasından yararlanın.

  Akademisyenlerin ve meraklıların hayran kalacağı çapta bir kaynak.


  İnternetin mucitleri tarafından başlatılan en eski katalog WWW Virtual Library'dir.

  İlgili konular ve araştırma kaynakları bulabileceğiniz bu site Tim Berners-Lee'nin eserlerinden.

  Virtual Library


  Intute

  İngiltere merkezli bu kaynak dünyanın en saygın üniversitelerinden araştırma kaynakları tutuyor. Aradığınız konu özel ve bilimsel ise bulabileceğiniz engin bir bilgi kaynağı.

  Intute


  Complete Planet

  "Derin internetin ön kapısı" sitenin kendisi için seçtiği tanım. Dinamik veritabanları genel kullanıcının aramalarında çıkmıyor.

  70.000 veritabanını endeksleyen Complete Planet, gıdadan askeri teknolojilere her alanda bilgi bulmanızı sağlıyor. Tarih aralığında arama yapma özelliği sunuyor.

  Complete Planet


  Infoplease

  Özelliklerle dolu bir bilgi portalı olan Infoplease ile ansiklopediler, almanaklar, atlas, biyografiler ve daha fazlası elinizin altında.

  Bağlantı: Infoplease


  DeepPeep

  DeepPeep'in amacı veritabanlarını ve internet hizmetlerini bilgi için taramak ve dinamik sonuçlar sunmaktır. Normal arama motorlarının göremediği dinamik arama işlemlerinden doğan kısa ömürlü sonuçları bu araç ile görebilirsiniz.

  DeepPeep


  IncyWincy

  Bu arama motoru diğer arama motorlarına bağlanıp sonuçları filtreleyerek çalışıyor. İnterneti, dizinleri, formları ve görselleri arıyor. Görünmez ağda işe yarar bir internet arama motoru.

  IncyWincy


  DeepWebTech

  5 farklı arama motoru ve tarayıcı eklentisi ile özel konular üzerinde özel aramalar yapabilirsiniz. Bilim, tıp ve iş dünyası gibi konularda derin bilgi edinebilirsiniz.

  DeepWebTech


  Scirus

  Scirus bilimsel amaçlarla tasarlanmış bir arama motoru ve öncelikli hedefi bilim adamlarının hazırladığı makaleleri, kişisel web sitelerini, ders materyallerini, sunucu materyallerini, patentleri ve kurumsal intranetleri takip ediyor.

  Scirus

  TechXtra

  TechXtra mühendislik, matematik ve bilgisayar üzerine yoğınlaşan, teknik raporlar ve veriler sunan bir bilgi kaynağı. İlgili websiteleriyle ilgili bilgi de barındırıyor.

  TechXtra
    2. Cevap: Karanlık internetin arama motorları!

  bilgi için teşekkürler (pek anlamadım ama)
    3. Cevap: Karanlık internetin arama motorları!

  Eklemeyi unuttuğum bir bağlantıyı şimdi ekledim... Yazının başında verdiğim "İnternetin saklı adresleri: Karanlık ağlar" bağlantısında ne demek istendiği açıklanıyor.Okursanız iyi olur...