Karaelmas Üniversitesi Zonguldak

'Etüt Merkezi' forumunda DiScOvErEr tarafından 1 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi

  Kuruluşu: 1992
  Rektör: Prof. Dr. Ramazan Özen
  İletişim bilgileri: Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İncivez Zonguldak
  Tel: 0 372 257 40 10
  Faks: 0 372 257 21 40
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 7
  Enstitü: 2
  YO: 2
  MYO: 5
  Öğrenci sayısı: 5324
  Akademik personel: 366

  RektörProf. Dr. Ramazan Özen; "Sevgili üniversite adayları ön yargıların esiri olmayan. 1992 yılında kurulan üniversitemiz kaliteden taviz vermeden önemli aşamalar kaydetmiştir. Kampüsümüz açık spor tesisleri ve peyzaj düzenlemesi ile Türkiye'de ilk sıralarda yer almaktadır" Üniversite kalite standartlarını yüksek tutarak bilimsel gelişmişlik düzeyini arttırmaya çalışıyor.
  Bu amaçla öğretim elemanı başına 15 öğrenciden fazla düşmemesini sağlayacak şekilde öğrenci ve öğretim elemanı sayısında kontrollü artış sağlanıyor. Öğrenciler için internete bağlı ve dersler dışında da sürekli kullanabilecekleri bilgisayar laboratuvarları bulunuyor. Üniversite kütüphanesinde yaklaşık 35 bin kitap ve 16 bin süreli yayın bulunuyor. Üniversite sanayi işbirliği sağlayarak bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmaya çalışıyor. Bu amaçla üniversite hem kendi içindeki uzmanlık alanlarını geliştirme hem de ülke dışında tanınmış üniversite ve bilim kuruluşlarıyla ilişki kurarak birlikte çalışmaya özen gösteriyor.
  Üniversite öğrencilerine maddi desteğe ihtiyacı bulunanlara burs veya kredi veren bazı kamu kurum ve kuruluşları bulunuyor.