Karadeniz Bölgesinin Gezilecek Yerleri

'Türkiyem' forumunda EyLüL tarafından 18 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


  1. Karadeniz Bölgesinin Gezilecek Yerleri
    Karadeniz Bölgesi ve gezilicek yerleri


    Tatil denince pek tatil yeri olarak aklımıza gelmiyor Karadeniz. Onca tarihi ve turistlik gezilecek çok yeri var karadenizimizin. Nereler varmış ufak bir gezinti yapalım..

    Karadeniz bölgesinde ne ararsanız var. Tatile çıkanlar güneşe de denize de doğaya da tarihe de doyabiliyor. Kısacası ne ararsanız var bu gölgede.

    Tatilciler gittikleri yerlerde otellerden bir an önce çıkmak için can atacaklar. Çünkü gezilecek ve görülecek çok yer var bu bölgede.

    Sahilde denize girip arkasında yaylalarda yeşilin binbir tonu içinde yürüyüşe çıkabilirsiniz.

    Tarih turizmi açısından da ilginç mekanlara ev sahipliği yapıyor. Örneğin Rizede zirveye yeşillik denizinin içinde kurulu Zil kalesi sizleri çok şaşırtacak.

    Karadenizin saklı cennetleri

    [​IMG]

    Karabükün Safranbolu ilçesinde doğa gezileri, bisiklet turları, kır yürüyüşü gibi birçok aktivite yapmak mümkün. İlçe merkezinde Avdan, Sorgun, Dede, Büyük Düz, Küçük Düz, Çakırören, Küçük, Bostancık ve Arıcak yaylalarına ulaşılabiliyor

    Sinop
    [​IMG]
    Karadenizin en kuzeyinde yer alan Sinop, bölgenin küçük ve şirin kenti olara dikkati çekiyor. Kentte denize girilebilecek çok sayıda sahil var

    [​IMG]

    Karabükün Safranbolu ilçesi tarihi konaklarıyla adeta zamanda yolculuk yaptırıyor.

    [​IMG]

    Trabzona gelenler Sümela Manastırını görmeden kentten ayrılmıyor.

    Rizeyi ziyaret edenlerin görmesi gerekli olan yerlerden biri ise, Zil Kalesi.Rizeyi ziyaret edenler yeşilin her tonunun görülebildiği yaylaları, yedigöller bölgesini ve buzul gölleri gezebiliyor.

    Bakir koyları, tertemiz kumları, az dalgalı suları ve doğayla bütünleşen güzellikleriyle Bartın, güneş-kum-deniz üçlüsüne kültürü de ekleyen kent olarak biliniyor.