Karadeniz Bölgesinin Gezilecek Yerleri

'Türkiye ile ilgili' forumunda EyLüL tarafından 18 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Karadeniz Bölgesinin Gezilecek Yerleri
  Karadeniz Bölgesi ve gezilicek yerleri


  Tatil denince pek tatil yeri olarak aklımıza gelmiyor Karadeniz. Onca tarihi ve turistlik gezilecek çok yeri var karadenizimizin. Nereler varmış ufak bir gezinti yapalım..

  Karadeniz bölgesinde ne ararsanız var. Tatile çıkanlar güneşe de denize de doğaya da tarihe de doyabiliyor. Kısacası ne ararsanız var bu gölgede.

  Tatilciler gittikleri yerlerde otellerden bir an önce çıkmak için can atacaklar. Çünkü gezilecek ve görülecek çok yer var bu bölgede.

  Sahilde denize girip arkasında yaylalarda yeşilin binbir tonu içinde yürüyüşe çıkabilirsiniz.

  Tarih turizmi açısından da ilginç mekanlara ev sahipliği yapıyor. Örneğin Rize’de zirveye yeşillik denizinin içinde kurulu Zil kalesi sizleri çok şaşırtacak.

  Karadeniz’in saklı cennetleri

  [​IMG]

  Karabük’ün Safranbolu ilçesinde doğa gezileri, bisiklet turları, kır yürüyüşü gibi birçok aktivite yapmak mümkün. İlçe merkezinde Avdan, Sorgun, Dede, Büyük Düz, Küçük Düz, Çakırören, Küçük, Bostancık ve Arıcak yaylalarına ulaşılabiliyor

  Sinop
  [​IMG]
  Karadeniz’in en kuzeyinde yer alan Sinop, bölgenin küçük ve şirin kenti olara dikkati çekiyor. Kentte denize girilebilecek çok sayıda sahil var

  [​IMG]

  Karabük’ün Safranbolu ilçesi tarihi konaklarıyla adeta zamanda yolculuk yaptırıyor.

  [​IMG]

  Trabzon’a gelenler Sümela Manastırı’nı görmeden kentten ayrılmıyor.

  Rize’yi ziyaret edenlerin görmesi gerekli olan yerlerden biri ise, Zil Kalesi.Rize’yi ziyaret edenler yeşilin her tonunun görülebildiği yaylaları, yedigöller bölgesini ve buzul gölleri gezebiliyor.

  Bakir koyları, tertemiz kumları, az dalgalı suları ve doğayla bütünleşen güzellikleriyle Bartın, güneş-kum-deniz üçlüsüne kültürü de ekleyen kent olarak biliniyor.
   


Yükleniyor...