Karadağlar Kadir - Korel Cezayirli Kimdir

'Biyografi' forumunda Ezlem tarafından 8 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. Karadağlar Kadir - Korel Cezayirli Kimdir
  Korel Cezayirli
  Doğum Yeri : Ankara
  Doğum Tarihi : 02 Şubat 1978
  Eğitimi : Akademi

  İlk-orta-lise eğitimini Ankarada tamamladı. 1985 – 1994 yılları arasında sırasıyla; yüzme basketbol ve artistik buz pateni dallarında lisanslı sporcu oldu.

  1994 – 1996 yılları arasında modern dans ve jazz dans üzerine dersler aldı. 1996da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazandı. Öğrenciliği süresince başta Prof. Bozkurt Kuruç Semih Sergen Lale Oraloğlu ve Prof. Dr. Fuat Hacyev olmak üzere birçok değerli ustadan dersler aldı.

  2000 yılında konservatuvardan mezun olan Cezayirli aynı yıl Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sınavını kazandı ve Şehir Tiyatrolarının kurucu-oyuncusu olarak göreve başladı. 2005 yılında Şehir Tiyatroları bünyesinde Geleneksel Türk Tiyatrosu Birimini kurarak; Geleneksel Türk Tiyatrosunun canlandırılması geliştirilmesi ve Çağdaş Türk Tiyatrosu Kuramı çalışmalarını başlattı. 2006 yılında Tolga Özeçel le birlikte Tiyatro Gazetesini kurdu. Halen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Dedesi Vedi Cezayirli Devlet Tiyatrolarının ilk dönem sanatçılarından olup Adana Şehir Tiyatrolarının da kurucusudur. Ankara'daki ilk film stüdyosu Cezayirli Film 'i kurmuştur.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Şub 2014